פסגות: המיזוג עם דרבן משפר האיתנות הפיננסית של כלכלית ירושלים

ההכנסות התפעוליות נטו מנכסי החברה הסתכמו ב-330 מיליון שקלי; השערוכים השלילים (הפסד על הנייר) נובעים מהשקעה בנכסים מושכרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כלכלית ירושלים, חברת האחזקות שבשליטת אליעזר פישמן, פירסמה את דו"חות הרבעון הראשון של 2011, ובהם איחדה לראשונה גם את תוצאותיה של החברה הבת דרבן. אנליסט בית ההשקעות פסגות, אהוד ניר, רואה במיזוג צעד חיובי, שמשפר את הפיזור העסקי והאיתנות הפיננסית של החברה. ניר מסקר את המניה תחת המלצה של "תשואת שוק", עם מחיר יעד הגבוה בכ-17% ממחירה הנוכחי בבורסה (39.5 שקל).

לחברה המאוחדת הון עצמי בהיקף של 2.7 מילארד שקל בהשוואה ל-2 מיליארד קודם למיזוג. הגידול לטענת פסגות נובע מהיקף הנפקת המניות בסך 853 מיליון שקל ומרווח של 162 מיליון שקל שקוזז מיידית על ידי חלוקת דיבידנד בסך 269 מיליון שקל ותנועה חשבונאית בסעיף קרן ההון בסך 134 מיליון בגין עסקת המיזוג עם דרבן.

בעיני ניר, איתנותה הפיננסית של כלכלית מתבטאת ברווח התפעולי הנקי מפעילות הנדל"ן (NOI) אותו הציגה החברה במהלך הרבעון. "ה-NOI של החברה המאוחדת מגיע ל-304 מיליון שקל - גבוה ב-7 מיליון שקל מהתחזית", הוא מסביר. "התרומה של דרבן לכך הינה 35 מיליון שקל. להערכתנו, ברבעון השני תרומתה של דרבן ל-NOI תהיה כ-60 מיליון שקל, כך שכלכלית הפכה לחברה המייצרת רווח תפעולי של 330 מיליון שקל לרבעון".

בנוסף לרווח התפעולי מפעילות הנדל"ן, מציין ניר לטובה אף את שיתוף הפעולה בין החברות הבנות מבני תעשייה ודרבן, שהתקשרו בחודש שעבר בהסכם לרכישת קרקע במנהטן תמורת 40 מיליון דולר. "אנו רואים את שיתוף הפעולה הבין-חברתי המהווה פוטנציאל למינוף עסקי", כותב ניר. "החברות מתכוונות לנצל זכויות בניה בהיקף של 11 אלף מ"ר, בהשקעה של 51 מיליון דולר. השלמת הרכישה צפויה במהלך הרבעון השלישי של 2011".

השערוך השלילי שהסתכם ב-24.2 מיליון שקל אינו נובע לדעת פסגות מהרעה בנכסים אלא מהשקעות במושכר ושינויי מטבע. הם מדגישים כי השערוכים על ידי שמאים לנכסים בחו"ל נערכים ברבעון השני וברבעון הרביעי ועל כן לא מן הנמנע שהשיפורים במושכר יובילו לשערוך חיובי ברבעון הבא.

עוד מציינים בפסגות כי כלכלית ניצלה את את שוק האג"ח הישראלי בכדי להגדיל נזילות ומכרה אג"ח שהוחזקו בחברות הבנות על ידי מימוש אופציות שהיו בידי הציבור למניות בהיקף של 623 מיליון שקל.

כלכלית ירושלים, שעוסקת בייזום, הקמת מבנים לתעשייה, מסחר ומשרדים והשכרתם, ושולטת במבני תעשייה, דיווחה אתמול בדו"חותיה לרבעון על רווח נקי של כ-162 מיליון שקל, גידול של יותר מפי 3 בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הכנסות החברה משכירות הסתכמו ברבעון הראשון ב-365 מיליון שקל, לעומת 304 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בסוף חודש ספטמבר 2010 הודיעה החברה כי בכוונתה למחוק את החברה הבת דרבן מהמסחר, ולרכוש את כל מניותיה.

גם הודעת כלכלית מהבוקר על רכישה עצמית של אג"ח בהיקף של עד 100 מיליון שקל במשך 3 שנים מהווה בעיניו מהלך נוסף בחיזוק האיתנות הפיננסית הכללית. "נראה שהחברה מעוניינת לנצל את ירידת מחירי אגרות החוב שלה ולשמור אופציה לניצול מצבי שוק דומים בעתיד", הוא כותב. בסיכום בקריתו, מעניק ניר מחיר יעד של 46.5 שקל למניה, המגלם דיסקאונט של 17% יחסית למחירה הנוכחי בשוק – 39.5 שקל. עם המלצת "תשואת שוק".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker