יובל בן זאב: "אג"ח אלביט הדמיה מהוות הזדמנות קנייה"

לדבריו, תשואת החברה מפצה על הסיכון, ויש לנצל את הירידות החדות שהפילו את אג"ח החברה בחודש האחרון

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנהל מחלקת המחקר של כלל פיננסים יובל בן זאב קורא לציבור המשקיעים לשקול רכישה של אג"ח של אלביט הדמיה, בשל מסקנתו כי התשואה מפצה על הסיכון, ולכן יש לנצל את ההזמנות הירידות.

הערכתו של בן זאב מגיעה בהמשך לצניחה החופשית של עד 25% במחירי אג"ח של החברה, הזינוק הדו ספרתי של התשואה לעד 18%,וכן לאור גלולת ההרגעה אשר פרסמה אתמול החברה למשקיעים לגבי נכונותה של החברה להקטין ב 1.6 מיליארד את חובותיה בשנה הקרובה.

יובל בן זאבצילום: אייל טואג

בשבועות האחרונים דווח כי בעל השליטה בחברה, מוטי זיסר, מתקשה להחזיר את חובותיו לבנק הפועלים. כתוצאה מכך הדירו המשקיעים את רגליהם מהשקעה באג"ח ומניות החברה, ואלו צנחו בשיעור של עד 25% בפחות מחודש.

בן זאב מצביע על העובדה כי יתרת החוב של החברה מסתכמת בכ-3.2 מיליארד שקל, כאשר מרביתו - כ-2.9 מיליארד שקל - נובע מסדרות אגרות החוב של הקבוצה, אשר 2.3 מתוכן יעמדו לפרעון בחמש השנים הקרובות בכ-460 מיליון שקל בממוצע.

להערכת בן זאב, קווי ההגנה העיקרים של החברה באמצעותם תוכל להתמודד עם החוב היא יתרת מזומנים של 800 מיליון שקל , כמו גם תזרים צפוי של כ-450 מיליון ממימוש נכסים בחטיבת המלונאות. הצפייה לתזרים של 80-100 מיליון שקל החל מסוף שנת 2012, כמו גם תזרים של 50 מיליון שקל מפעילות הנדל"ן בארה"ב. אמצעי התמודדות נוסף הוא יכולת החברה לממש נכסים משמעותיים בהיקף של מאות מיליוני שקלים, ובראשם מניות של החברה הבת פלאזה סנטרס.

בן זאב מדגיש כי לכאורה אין קשר בין החוב של הבעלים מוטי זיסר למצבה של החברה, מכיוון שמדובר בישות משפטית נפרדת. עם זאת, הוא מבין את חשש המשקיעים כי הבעלים יעשה שימוש במקורות החברה בכדי לתמוך בתשלומי החוב שלו בדרך של חלוקת דיבידנד, אשר תפגע בכושר ההחזר של החברה ובבעלי האג"ח בפרט. בן זאב מציע על כן לחברה לפעול בצעדים בוני אמון, לרבות הצהרה וולונטרית בדבר שמירה על אמות מידה פיננסיות בדבר מגבלות על חלוקת דיבידנד, שיחזקו את ההפרדה בין הישויות המשפטיות בהמשך לדוח שפרסמה החברה אתמול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker