אפריקה מציגה: פחות מינוף וקופת מזומנים של מיליארד שקל

ברבעון הראשון של 2011 הסתכם הרווח הנקי של אפריקה ישראל, המיוחס לבעלי מניותיה, ב-51 מיליון שקל - פי חמישה מהרווח הנקי ברבעון המקביל אשתקד

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק

>> כשנה לאחר הסדר החוב העצום מול בעלי האג"ח והבנקים בהיקף של כ-7.5 מיליארד שקל, פירסמה אתמול חברת אפריקה ישראל תוצאות חיוביות לרבעון הראשון של 2011. אפריקה ישראל, הנמצאת בשליטת לב לבייב, נהנתה מהשיפור בתוצאות של חברות הבנות, בעיקר אפריקה תעשיות, והציגה מבנה הון טוב יותר.

נתון זה בא לידי ביטוי, בין השאר, בירידה ביחס בין חוב ל-CAP - הון עצמי בתוספת התחייבויות פיננסיות ומסים עתידיים - מ-88% לפני שנה ל-45%.

במקביל לפרסום הדו"חות, הודיעה החברה על השלמתה של הנפקת זכויות וגייסה 215 מיליון שקל, כאשר לבייב עצמו הזרים (בהתאם להתחייבויותיו) 102 מיליון שקל. ב-12 החודשים האחרונים הוסיפה מניית אפריקה 23% לערכה ונסחרת לפי שווי שוק של כ-2.8 מיליארד שקל. התשואה של סדרה כ"ו - האג"ח היחידה של אפריקה בהיקף של כ-3.5 מיליארד שקל - ירדה לכ-9%.

תזרים מזומנים יציב

הכנסותיה של אפריקה ישראל, הנמצאת תחת ניהולו של איזי כהן, גדלו ב-13% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-1.42 מיליארד שקל. עיקר הגידול בהכנסות נבע מעלייה של 36% בהכנסותיה של החברה-הבת, אפריקה תעשיות - ל-554 מיליון שקל ברבעון הראשון. הגידול ברווח נובע בעיקר ממגזר הפלדה על רקע עלייה במחירי הפלדה וגידול בהיקף המכירות. מגזר הכנסותיה העיקרי של אפריקה ישראל, עסקות הבנייה והמקרקעין, רשם ירידה קלה של 2% בהכנסות - ל-700 מיליון שקל.

הרווח התפעולי של אפריקה ישראל זינק ב-150% לעומת הרבעון הראשון של 2010 - ל-180 מיליון שקל. נוסף על העלייה בהכנסות, תרם לגידול ברווח הנקי עדכון חשבוני של 62 מיליון שקל שרשמה החברה בעקבות שיערוך מחדש של פרויקט Marquis במיאמי, ארה"ב. בשורה התחתונה, הסתכם הרווח הנקי של אפריקה ישראל, המיוחס לבעלי המניות, ב-50.5 מיליון שקל - פי-חמישה מהרווח הנקי ברבעון המקביל אשתקד. העלייה החדה יותר ברווח הנקי לעומת העלייה ברווח התפעולי מיוחסת למס של 26 מיליון שקל ברבעון לעומת מס של 50 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2010.

מבחינת תזרים המזומנים, רשמה אפריקה ישראל יציבות, כאשר ייצרה 229 מיליון שקל במזומן מפעילותה השוטפת, המהווים עלייה קלה של 3% לעומת התזרים מפעילות שוטפת בתקופה המקבילה אשתקד. ברבעון הראשון פרעה אפריקה ישראל התחייבויות בסכום של 1.2 מיליארד שקל, ובסוף מארס נמצאו בקופתה 1.067 מיליארד שקל.

עם פרסום הדו"חות אמר כהן: "פתיחת קניון אפימול היא הסנונית הראשונה לקראת חדשות חיוביות שאפריקה ישראל תנסה לספק למשקיעיה, תוך בקרה מקסימלית על ניהול סיכונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker