מלחמות איי.די.או: שיכון ובינוי, משה דיין וקרנות אפולו הגיעו להסכמות

הצדדים סיכמו שדירקטוריון החברה ימנה 6 דירקטורים, מתוכם שניים חיצוניים ■ שיכון ובינוי ודיין הסכימו לא להתנגד למינוי 2 מועמדים שיוצעו על ידי הצד השני ■ ההסכמות צפויות לעורר את התנגדותו של יעקב לוקסנבורג, המחזיק 7.26% ממניות הקבוצה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי סיידוף
יורם גביזון

שיכון ובינוי, שבשליטת נתי סיידוף, וחברת דיון, שבבעלות משה דיין, הגיעו להסכמות על הצבעה בנושא מינוי דירקטורים באסיפת בעלי המניות הקרובה באיי.די.או גרופ, ועל מנגנון של זכות סירוב ראשונה על מניותיהם לתקופה של 18 חודשים.

שיכון ובינוי מחזיקה ב-37.5% ממניותיה של איי.די.או גרופ, ודיון מחזיקה ב-19.7% ממניותיה. איי.די.או גרופ היא חברת אחזקות שהנכס היחיד שלה הוא אחזקתה ב-38.2% ממניותיה של חברת איי.די.או פרופרטיס - חברת נדל"ן מניב, המתמחה ברכישה וניהול של נדל"ן למגורים בברלין, ונסחרת בבורסה בפרנקפורט בשווי של 2.2 מיליארד יורו.

על פי ההסכמות בין שיכון ובינוי לבין דיון, שני הצדדים יעשו שימוש בכוח ההצבעה של מניותיהם באיי.די.או גרופ, כדי שדירקטוריון החברה ימנה שישה דירקטורים, מתוכם שניים חיצוניים. שיכון ובינוי ודיון הסכימו לא להתנגד למינוי של שני מועמדים לכהונת דירקטורים שיוצעו על ידי הצד השני: משה לחמני, ממלא מקום מנכ"ל שיכון ובינוי; עמית שגב, סמנכ"ל בשיכון ובינוי, ומשה דיין וערן מיטל, לשעבר מנכ"ל דלק נדל"ן. דוד ברוך ונחמה רונן יכהנו כדירקטורים חיצוניים.

שיכון ובינוי מדגישה שהסכמות אלה מוגבלות אך ורק ביחס להצבעה בנושא מינוי דירקטורים באסיפה הקרובה של בעלי המניות ב-ADO, ולא יחייבו את הצדדים בכל ענין אחר או בכל אסיפה והצבעה אחרת. שיכון ובינוי, דיון וקרן אפולו שמחזיקה ב-14.7% ממניות איי.די.או גרופ, הגיעו להסכמה על מנגנון זכות סירוב ראשונה הדדית בעת העברת מניות ADO על ידי מהם, לתקופה של שנה וחצי.

יעקב לוקסנבורגצילום: סיון פרג'

הסכמות אלה צפויות לעורר את התנגדותו של יעקב לוקסנבורג, המחזיק במישרין ובעקיפין ב-7.26% ממניותיה של איי.די.או גרופ. שיכון ובינוי וקבוצת אפולו-דיין ניהלו מאבק שליטה קצר על איי.די.או גרופ בקיץ 2017, לפני שהגיעו להסכם ביניהן בספטמבר אותה השנה.

הסכם זה, שאמור היה לחלק את השליטה באיי.די. או פרופרטיס בין הצדדים, בוטל באחרונה לאחר ששני הצדדים לא קיבלו את הסכמת רשות ניירות הערך של לוקסמבורג, המדינה שבה רשומה איי.די.או פרופרטיס. הרגולטור בלוקסמבורג התנגד לכך שההסכם בין הצדדים, לו היה נכנס לתוקף, היה קובע כי איי.די.או גרופ לא תחויב לפרסם הצעת רכש לכלל מניותיה של איי.די. או פרופרטיס שבידי הציבור - מניות ששווין 1.4 מיליארד יורו.

לוקסנבורג טען שהסכם בעלי המניות הקודם היה עבירה על סעיף 328 לחוק החברות, שאוסר על בעל מניות להגדיל את אחזקותיו בחברה ציבורית מעל ל-45% מהונה מבלי לפרסם הצעת רכש מיוחדת .

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker