המדינה תסבסד את בניית עמוס 8 בעשרות מיליוני דולרים; חלל ביטלה ההסכם עם לוראל

התעשייה האווירית צפויה לבצע את הפרויקט בעלות של כ-200 מיליון דולר ■ מקורב לחלל על ביטול ההסכם: "התהליך מול לוראל כבר הפך ל'מסטיק', שלא מקובל בין חברות עסקיות רציניות"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בדיקות של עמוס 6
בדיקות של עמוס 6צילום: תעשייה אווירית

סבסוד של עד 90 מיליון דולר מצד המדינה, עיכוב של כמה חודשים בהשלמת פרויקט וסחבת מול חברות בינלאומיות – זהו מחיר ההחלטה להפוך את בניית הלוויין עמוס 8 לפרויקט ישראלי "כחול לבן", שייבנה על ידי התעשייה האווירית (תע"א).

חלל תקשורת , בשליטתה של יורוקום (55%) של שאול אלוביץ, הודיעה אתמול על ביטול ההסכם המותנה שחתמה עם לוראל לבניית עמוס 8, וכן על ביטול שיגורו על ידי חברת Space X.  חלל הודיעה שלא תעביר את המקדמה שתחייבה ללוראל, שאתמול חל המועד האחרון לתשלומה – הודעה שפירושה בפועל הוא ביטול ההסכם.

לוראל, שזכתה לפני כחצי שנה במכרז להקמת עמוס 8, מפתחת ומייצרת מוצרי תעופה וחלל, ובעלת ניסיון של יותר מ-60 שנות פעילות בתחום החלל. החברה נמנית על השורה הראשונה של יצרניות לוויינים בעולם.

בהסכם מאפריל האחרון העדיפה חלל להזמין את עמוס 8 מלוראל בשל הפרש משמעותי במחיר: לוראל הציעה לבנות את הלוויין בעלות של כ-112 מיליון דולר, בעוד הצתה של תע"א עמדה על כ-200 מיליון דולר. שיקול נוסף היה הפרש הזמנים: זמן אספקת הלוויין שדובר עליו בתע"א הוא שלוש שנים - ואילו זה של לוראל נמוך בהרבה, ויכול היה לאפשר לחלל תקשורת לשגר לוויין כבר ב-2020.

חלל ביטלה את ההסכם עם לוראל בעקבות החלטת הקבינט מלפני שלושה שבועות לסייע במימון בניית הלוויין בתע"א. הסיוע, בהיקף של עשרות מיליוני דולרים, נועד להגן על ענף הלוויינים בתע"א, שמעסיק כמה עשרות עובדים. עלות הסבסוד הממשלתי של ייצור הלוויין צפויה להתחלק בין מספר משרדי ממשלה, בהם משרד הביטחון ומשרד המדע.

החלטת המדינה לתמוך בפרויקט קיבלה רוח גבית מוועד העובדים של תע"א, בהנהגתו של יאיר כץ, בנו של השר חיים כץ. באחרונה אמר כץ כי העברת הפרויקט מתאפשרת, בין היתר, בזכות היכולת של עובדי תע"א להגיע למקבלי ההחלטות במדינה. "אם הם היו מאכזבים אותנו, סביר להניח שאותם מקבלי החלטות לא היו מקבלים בשנית את אמון העובדים במסגרת הפריימריז בליכוד", אמר.

מהלך מפתיע של חלל

ביטול ההסכם מול לוראל הוא מהלך מפתיע, שכן במהלך החודשים האחרונים שידרו בחלל – שמנוהלת על ידי דוד פולק (מנכ"ל) וליגד רוטלי (יו"ר) – שביטול ההסכם הוא בלתי אפשרי, ושכל ביטול שכזה עשוי לפגוע במוניטין החברה. יתרה מזאת, ייצור הפרויקט בידי תע"א יגרור עיכוב שלמספר חודשים בהשלמת בניית הלוויין.

מקורב לחלל הסביר כי ההחלטה על ביטול ההסכם עם לוראל, נבעה מהתארכות התהליכים בתוך ישראל. "מבחינת חלל ומבחינת לוראל התהליך כבר הפך ל'מסטיק', שלא מקובל בין חברות עסקיות רציניות", אמר גורם המעורה בפרטים. אותו גורם הדגיש שחלל טרם הגיעה להסכמות עם התעשייה האווירית בעניין בניית הלוויין, ולכן "שום דבר עדיין לא סופי".

אתמול הדגישה חלל כי היא פועלת לקדם באופן המיטבי את תוכנית הלוויין עמוס 8, ובוחנת היתכנות וכדאיות של מספר חלופות העומדות בפניה, ביניהן אפשרות לשיתוף פעולה עם ממשלת ישראל. הודעה זו זהירה, ועדיין לא ברור האם הסיוע מהמדינה ודאי ומה היקפו, ובכל מקרה אין עדיין הסכם מחייב לבניית הלוויין בישראל.

לוויין עמוס 8 אמור להעניק כיסוי לשלושה אזורים גיאוגרפיים - אירופה, המזה"ת ואפריקה. הלוויין יעניק שירותים ללקוחות עמוס 6, עמם חתמה חלל על חוזים, פרט לפייסבוק (כיסוי באפריקה). אורך חייו של הלוויין שישוגר תוך כשלוש שנים הינו כ-15 שנים.

בעקבות ביטול ההסכם עם לוראל, ספייס X לא תשגר את עמוס 8. חלל ציינה כי היא זכאית להחזר של התשלום ששילמה לספייס X לצורך השיגור, למעט סכום של 2.5 מיליון דולר שיישאר בידי ספייס X. הסכום מגלם את ההנחה שקיבלה מחברת ספייס X עבור ביצוע שני שיגורים, כך שחלל תיאלץ להשלים את עלותו של השיגור הקודם.

תע"א ייצרה עד כה 4 לוויינים עבור חלל, בהשקעה כוללת של יותר מ-2 מיליארד שקל - מה שאיפשר למעשה את קיום התחום בחברה. הלוויין האחרון שיצא תחת ידה של תע"א, עמוס 6, נחשב ל"פאר היצירה" שלה. לרוע המזל, הלוויין התפוצץ בספטמבר 2016 על כן השיגור, רגע לפני שיגורו. התקלה יוחסה לחברת ספייס X של אלון מאסק.

יצוין כי במכרז הקודם לבניית עמוס 17 הפסידה תע"א. חברת בואינג האמריקאית עומלת בימים אלו על בניית עמוס 17 תמורת כ-160 מיליון דולר, ושיגורו צפוי בעוד כחצי שנה. הבחירה בבואינג הוסברה אז בחברה בצורך בבניית לוויין בקצב מהיר - וכי תע"א כלל לא היתה מועמדת. כמו כן, בחלל הדגישו בעבר כי למרות רצונה העז לתמוך בתע"א, החברה נדרשת לבחור באלטרנטיבה האידיאלית עבור בעלי המניות ומחזיקי האג"ח שלה – כלומר, בהצעה הזולה והטובה ביותר.

מניית חלל נפלה ב-3 השנים האחרונות בכ-70%, כך שהחברה נסחרת כיום לפי שווי של כ-285 מיליון שקל בלבד. מניית החברה, כמו גם תשואות איגרות החוב שלה, נפגעו קשות מאז החלה חקירתו של בעל השליטה בה שאול אלוביץ' בחודש מאי אשתקד. פרט לחקירת בעל השליטה, החברה נפגעה מהכישלון כאמור בשיגור עמוס 6, וכן מתקלה מסוף 2015 שהביאה לאיבוד הקשר עם הלווייתן עמוס 5, שנבנה ברוסיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker