הנפקת קרסו מוטורס: ביקושי יתר של 350 מיליון שקל בשלב המוסדי

החברה מתכוונת לגייס 230 מיליון שקל בהנפקת מניות ראשונה

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ביקושים של 350 מיליון שקל נרשמו היום בשלב המוסדי בהנפקת קרסו מוטורס. החברה, שערכה בשבועות האחרונים "רואד שואו" (מסע שיווק) לקראת הנפקתה, מתכוונת לגייס 230 מיליון שקל בהנפקת מניות ראשונה (IPO), לפי שווי שוק של 700 מיליון שקל. מתוך כלל הביקושים, החברה מתכוונת לקבל הזמנות בהיקף של 184 מיליון שקל (80%), כאשר יתרת הסכום תגויס בשלב הציבורי שייערך ככל הנראה ביום חמישי הקרוב.

קרסו מוטורס מייבאת את מותגי הרכב רנו, ניסאן ואינפיניטי. החברה מפעילה ומנהלת מערך שירותי אחזקה ותיקונים באמצעות 33 מוסכים מורשים, מהם 4 תחת ניהולה. לחברה פעילות ליסינג של 14 אלף כלי רכב, טרייד אין, ביטוח ומימון. נתח השוק של החברה הגיע ל-7.2% מהמכירות בשוק, ובחישוב של ארבעת החודשים הראשונים ב-2011 גדל הנתח אף ל-8.6%.

קרסו ביקשה תחילה להנפיק לפי שווי של 750 מיליון שקל ("לפני הכסף"). בעדכון לתשקיף שהוציאה בשבוע שעבר, מציינת קרסו כי בתום הרבעון השלישי הכנסות החברה ברבעון הראשון צמחו ל-712 מיליון שקל - 28% יותר יחסית לרבעון המקביל. הרווח התפעולי גדל מ-11 מיליון ברבעון הראשון שנה שעברה לכ-41 מיליון ברבעון הנוכחי - גידול של 370%. הרווח הנקי צמח מ-9.6 מיליון שקל ל-30.4 מיליון שקל - עלייה של 316%.

עם זאת, הגידול ברווח התפעולי וברווח הנקי לא הרשים את הגופים המוסדיים. בפגישות שנערכו טרם ההנפקה נתקלה החברה בדרישה מצדם להפחית את השווי לפי תונפק ל-700 מיליון שקל (הפחתה של כ-7%). דרישת המוסדיים חלה על רקע הירידות בשוק בשבועיים האחרונים, שהביאו להקטנת שווי המניות הנסחרות. מה שסייע היום להנפקה, שנערכת בהובלת כלל חיתום, היה דווקא המומנטום החיובי ששרר בשוק והתאוששות הזרמת הכספים לקרנות הנאמנות (המנייתיות) שסבלו מפדיונות גבוהים בשבוע הקודם.

טרם ההנפקה, החברה הצהירה על מדיניות דיווידנד לפיה תחלק לפחות 40% מרווחיה - וזאת במטרה למשוך משקיעים פוטנציאליים. החברה טרם חילקה דיווידנד מאז התאגדותה, אך בתשקיף היא מציינת כי יתרת הרווחים הניתנים לחלוקה נכון לסוף 2010 הינה 126 מיליון שקל. בנוסף לכך נקבע כי לאחר ההנפקה יחולק דיבידנד חד פעמי בגובה של כ-50 מיליון שקל, וזאת על מנת להגביר את אטרקטיביות הרכישה של המניות.

איציק וייץצילום: טואג אייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker