החזקות בסך 1.77 מיליארד שקל הניבו לקמן רווח נקי של 9.8 מיליון שקל בלבד

מימוש החזקות העביר את החברה לרווח של 4.3 מיליון שקל ברבעון הנוכחי

שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת קמן אחזקות שבשליטת רוני אלרואי, חתנו של יצחק תשובה, הפועלת באמצעות חברות בנות בתחום התעשיות הביטחוניות, תעשיית התעופה , סחר וטיפול במים כמו גם בפיננסים קמעונות ונדל"ן הגיע לרווח נקי לאחר תקופה קשה והפעלת תוכנית למימוש החזקות כגון מכירת יצרנית המצברים שנפ לצבי יוכמן.

כחלק מתוכנית ההתייעלות מימשו החברות בקבוצה נכסים בסך של כ-117 מיליון שקל. סך נכסי החברה הסתכמו ב-1.99 מיליארד שקל לעומת 2.24 מיליארד ברבעון המקביל בשנה שעברה.

מנגד, סך התחייבויות החברה עומדות על 1.778 מיליארד שקל לעומת התחייבויות של 1.835 מיליארד ברבעון המקביל אשתקד. התחייבויותיה לזמן קצר לתאגידים בנקאיים ולנותני אשראי ממשיכים להכביד עליה ומסתכמים בסך של 546 מיליון שקל,  שמתוכם סכום של 194 מיליון שקל מיוחס לחברה עצמה. מכיוון שהחברה לא עמדה בתנאי תשקיף אגרות החוב סדרה ג' נאלצה לסווג את התחייבויותיה לבעלי אג"ח כחוב לטווח קצר בשל אפשרותם להעמידם לפירעון מידי.

קמן עברה לרווח נקי של 9.8 מיליון שקל לעומת הפסד של 4.3 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2010.

הכנסות החברה הסתכמו ב-407 מיליון שקל - עלייה של % 16.4 לעומת הרבעון המקביל שנה שעברה. הגידול בהכנסות היה בין היתר ממכירת ת.א.ת, כמו גם עליית מחירי המתכות שמכרה חברת פינקלשטיין שמייצרת ומוכרת מוצרי נחושת. מנגד בסעיף ההוצאות הראתה החברה עלייה של 10% וסיכמה אותם על 406 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל.

החברה סיימה את הרבעון עם רווח גולמי של 93 מיליון שקל, לעומת 64.7 מיליון בתקופה המקבילה באשתקד.

החברה מציינת כי שיעור הרווח הגולמי אשר הסתכם ב-22.8% לעומת שיעור של 18.6% ברבעון המקביל מביא לידי ביטוי את התאוששות חברות הקבוצה מהשלכות המשבר וההאטה הכלכלית וצעדי ההתייעלות שננקטו

המשבר הכלכלי העולמי השפיע באופן שלילי על החזקותיה של הקבוצה. ערך נכסיה ירד דרסטית וגרר אי עמידה בתנאים הפיננסים אליהם החברה התחייבה מול התאגידים אשר העמידו לה אשראי כמו גם בעלי החוב.

רגינה אונגר, מנכ"ל קמן, ציינה כי החברה ממשיכה לפעול למימוש החזקות שאינן בליבת העסקים במקביל להפעלת להכנסת שותפים נוספים אל חברות הקבוצה ולהרחבת הפעילות של חברות כדוגמת מנדלסון ותאת, שהציגו צמיחה ורווחיות ושאנו מעוניינים לפעול לחיזוק מגמות אלה בשורותיהן".

רוני אלרואיצילום: עודד הירש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker