הרווח הנקי של הבנק הבינלאומי קפץ ב-42% ל-183 מיליון שקל

הבנק הציג תשואה על הון של 13.5%; מנגד התכווץ יחס הלימות בהון ברובד הראשון ל-8.2% בשל ירידה בהון העצמי

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הבנק הבינלאומי הרוויח כ-183 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2011 - גידול של 42% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הבינלאומי רשם עלייה בתשואה להון מ-8.5% ל-13.5%. גידול בתיק האשראי לציבור של הבנק בשיעור של 4.6% ל-63.25 מיליארד שקל גרם לעלייה ברווח מפעילות הליבה - ההכנסות מפעילות מימון לפני הוצאות בגין הפסדי אשראי עלו ב-4.2% בהשוואה לרבעון המקביל ל-596 מיליון שקל.

מנגד, ההוצאות בגין הפסדי האשראי גדלו משמעותית והסתכמו ב-36 מיליון שקל בהשוואה להכנסות של 20 מיליון שקל ברבעון אשתקד - מדובר ברישום חשבונאי של הפרשות לחובות מסופקים אותם מפריש הבנק בגין חובות שהוא מטיל ספק בגבייתם. עלייה זו קוזזה חלקית על ידי רווח שנבע מהשקעות במניות בסך 30 מיליון שקל ברבעון הראשון.

ההון המיוחס לבעלי המניות הצטמצם ב-10.1% ל-5.68 מיליארד שקל, כך שהלימות ההון ברובד ה-1 התכווצה מ-9.48% ברבעון אשתקד ל-8.19% ברבעון הראשון של 2011.

סמדר ברבר-צדיק, מנכ"ל הבינלאומי, אמרה כי "קבוצת הבינלאומי ממשיכה בתוואי של התייעלות וצמיחה תוך חיזוק הפעילות בענפי הקמעונות, הן בחברות הבנות, שהציגו  צמיחה נאה בתוצאותיהן, והן בחברה האם - וכן חיזוק הפעילות בבנקאות הפרטית והמסחרית. מגמות אלה תורמות גם לפיזור הסיכון ולגיוון מקורות ההכנסה. עם השלמת מהלך הגיבוש הקבוצתי ניכרת מגמת התייעלות, כאשר הרבעון ניכרת ירידה של כ-24 מיליון שקל בהוצאות התפעוליות האחרות. איתנות הקבוצה ניכרת גם באיכות תיק האשראי, שמתבטאת בהפרשות נמוכות לאורך זמן".

דש: תוצאות מצויינות - אך נמתין לראות עקביות

מאיר סלייטר, אנליסט הבנקים מדש ברוקראז', מגיב ומציין כי "תוצאות הבינלאומי היו מצוינות. נקודת החוזקה בדיווח זה היא הכנסות המימון הגבוהות, אך ההוצאות המשיכו לטפס. לבנק הבינלאומי בהחלט יש פוטנציאל, אך אנו ממתינים לראות עקביות ביצירת הערך ומותירים המלצת "תשואת שוק" במחיר יעד של 57 שקל למניה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker