עסקות תכלית ואינדקס עדיין לא משתקפות בדו"חות דש-איפקס

בית ההשקעות רשם ירידה של 40% ברווח הנקי ברבעון הראשון - ל-22.3 מיליון שקל; יחלק דיבידנד של 12 מיליון שקל

נועם בר
רם עוזרי
שתפו בפייסבוק

עסקות תכלית ואינדקס עדיין לא משתקפות בדו"חות בית ההשקעות דש-איפקס לרבעון הראשון של 2011. אמנם הכנסות החברה לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, גדלו ב-3.7% ל-101 מיליון שקל, אבל ההכנסות הללו כוללות רק 9 ימים בהם חברת תעודות הסל תכלית עברה לשליטתה של דש-איפקס ואינן כוללות עדיין את עסקת הרכישה של מלוא מניות חברת התעודות אינדקס.

ב-9 הימים שחלפו מאז סגירת עסקת תכלית ועד סוף הרבעון, הניבה תכלית לבית ההשקעות הכנסות של 2 מיליון שקל. בעבר השמיעו בסביבת דש-איפקס הערכות כי רכישת שתי החברות תניב לקבוצה הכנסות מפעילות תעודות סל של 25-30 מיליון שקל ברבעון. בחברה מצפים לראות את השינוי כבר ברבעונים הבאים של השנה כשההכנסות משתי החברות יופיעו בדו"חות. עם זאת, ההערכה היא שמלוא הפוטנציאל מהעסקאות יתבטא רק לקראת סוף השנה כשמלבד הגידול הצפוי בהכנסות, גם המיזוג בין שתי חברות תעודות הסל יצא לדרך ויחסוך שורה של הוצאות כפולות שיש היום.

בשורה התחתונה, סוגר דש-איפקס את הרבעון הראשון עם ירידה של 40% ברווח הנקי שהסתכם ב-22.3 מיליון שקל. הסיבות לירידה ברווח הן צניחה של 64% ברווחי הנוסטרו ל-6.2 מיליון שקל ועלייה בהוצאות. כך צמיחה של 5% בהכנסות מפעילות ניהול קופות הגמל, לא חלחלו לרווח שירד ב- 9.4% . כמו גופים אחרים, דש-איפקס נפגע מהשחיקה בדמי הניהול שגבה בפעילות ומעלויות רגולציה גבוהות. השחיקה בדמי הניהול הורגשה כבר ב-2010 כשדמי הניהול הממוצעים שגבה בית ההשקעות בפעילות ירדו מ-1.17% ל-1.1%.

פעילות הברוקראז' הטרייה של דש-איפקס ממשיכה להתבסס והציגה גידול של 30% בהכנסות ל-4.7 מיליון שקל. אם כי הרווח ירד מ-1.25 מיליון שקל ל-1.1 מיליון שקל. בתי ההשקעות הפועלים בענף הברוקראז' נתונים בימים אלה לתחרות עזה מצד הבנקים שפוגעת בגובה העמלות הנהוגות בתחום.

דש-איפקס עדיין לא החל בשיווק מחודש של פעילות הפנסיה הקטנה שהוא מנהל תחת קרן יובלים והיא המשיכה לרשום הפסד של 690 אלף שקל תוך כדי סטטיות בהיקף הנכסים שהיקפם מסתכם ב-588 מיליון שקל בלבד. כבר תקופה ארוכה שבחברה מדברים על תוכנית לכניסה אגרסיבית לתחום הפנסיה כפי שעשו בפעילות הגמל.

תוצאות דש-איפקס במיליוני שקלים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker