יצרנית הבדים אבגול פתחה קו ייצור נוסף בסין - והרווח התפעולי זינק ב-47% ל-11 מיליון דולר

ההכנסות של אבגול עלו ברבעון הראשון של 2011 ב-30% ל-83 מיליון דולר. הרווח הנקי של החברה זינק ל-7 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 3.6 מיליון דולר ברבעון המקביל

ליאור זנו

>> יצרנית הבדים אבגול, שבשליטת המפעלים הפטרוכימיים (26.8%), פתחה ברבעון הראשון קו ייצור נוסף בסין, שתוצאותיו השפיעו על דו"חותיה הכספיים. הכנסות החברה עלו ב-30% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-82.8 מיליון דולר.

העלייה במכירות הזניקה את הרווח התפעולי של החברה ב-47% - ל-10.9 מיליון דולר ברבעון הראשון. הרווח הנקי זינק בשיעור דומה והסתכם ב-7 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 3.6 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2010.

אבגול עוסקת בייצור בדים לא ארוגים לשוק ההיגיינה - למשל לצורך ייצור חיתולים ומכנסונים חד-פעמיים לתינוקות, תחבושות חד-פעמיות לנשים וחיתולי מבוגרים. אבגול מייצרת גם בדים לא ארוגים לשימושים חקלאיים, ריהוט וריפוד, ביגוד חד-פעמי, תעשיית הבנייה, ציוד מחנאות, מוצרי סינון ומגבונים חד-פעמיים.

החברה מסבירה בדו"חותיה שעיקר הגידול במכירות נבע מעלייה ביכולות הייצור של החברה בשל הפעלת קו ייצור נוסף בסין. גורם נוסף שעליו מצביעה החברה הוא עדכון מעלה שביצעה החברה למחירי המכירה שלה בשל עליית מחירי חומרי הגלם העולמיים ברבעון הרביעי של 2010 - הרבעון הרלוונטי למחירי המכירה של הרבעון העוקב, הרבעון הראשון של 2011.

אבגול נוהגת לעדכן את המחירים לרוב לקוחותיה מדי רבעון, בהתאם לעלייה במחירי חומרי הגלם. עם זאת, יש לה כמה לקוחות שעבורם היא נוהגת לעדכן את המחירים אחת לחודש או אפילו לשבועיים. ברבעון הראשון של 2011 עלו מחירי חומרי הגלם ב-6% (לעומת עלייה של 4% ברבעון המקביל), ולכן מחירי המכירה ברבעון השני של 2011 יעודכנו כלפי מעלה. על עליית מחירי הגלם פיצו, בנוסף לקו הייצור החדש בסין, גם התחזקות היורו והיואן ביחס לדולר - שהוא המטבע שבו מדווחות התוצאות של החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker