העלייה במחירי הגלם הקשתה על פולירם: הרווח התפעולי הצטמצם ב-15% ל-15 מיליון שקל

קיצוץ בהוצאות המימון נטו הביא את החברה להציג עלייה קלה בשורה התחתונה. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה עלה קלות ברבעון הראשון - ל-9 מיליון שקל

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ליאור זנו

>> במחצית השנייה של 2010 חל זינוק משמעותי במחירי הסחורות בעולם. היתה לכך השפעה משמעותית על תוצאותיה של פולירם, יצרנית חומרי הגלם למוצרי פלסטיק ממושב יראון.

הכנסות החברה אמנם עלו, אך שחיקת הרווח הגולמי הביאה לירידה ברווח התפעולי. ההכנסות עלו ב-25% ל-93 מיליון שקל, אך שולי הרווח הגולמי ירדו ל-16%, לעומת 22% ברבעון המקביל.

החברה הגדילה את הוצאותיה, כך שהרווח התפעולי ברבעון ירד ב-15% והסתכם ב-15.3 מיליון שקל. עם זאת, קיצוץ בהוצאות המימון נטו הביא את החברה להציג עלייה קלה בשורה התחתונה, והרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות עלה ב-4%, והסתכם ב-8.8 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה.פולירם עוסקת בייצור חומרי גלם לתעשיית הפלסטיק העולמית.

הכנסות מגזר המוצרים ההנדסיים, המספק 83% מהכנסות החברה, עלו ב-20%, אך הרווח התפעולי הצטמצם ב-26% ביחס לרבעון קודם ל-7.2 מיליון שקל, בגלל עלייה מהותית במחירי הגלם.

ברבעון הראשון הגדילה פולירם את המלאי ב-9.9 מיליון שקל, בהשוואה לגידול של 5.9 מיליון שקל ברבעון המקביל, מה שצימצם את תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ל-7.9 מיליון שקל. בקופת החברה נמצאו בסוף מארס מזומנים בהיקף של 10 מיליון שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker