מבטח לאיפקס: מוכנה להוציא את שמיר מהוועדה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> "יש להצטער על דבר תוכנו וסגנונו של מכתבכם, השזור אמירות חסרות יסוד ותיאור עניינים בעלמא, שגם נעדרים כל זיקה לענייננו. אין למרשתנו אלא לדחות את הנטען בו" - כך השיבה מבטח שמיר, באמצעות עוה"ד רם כספי ויאיר כספי, למכתבה של קרן איפקס, שבניהול זהבית כהן.

מדובר במכתב השלישי בחליפת מכתבים בין קרן איפקס למבטח שמיר. תחילתה ביקשה איפקס, באמצעות עוה"ד אילנית לנדסמן-יוגב ואודי סול ממשרד הרצוג פוקס נאמן, לקיים פגישה בין חברי הוועדה המיוחדת שהקים דירקטוריון מבטח לבין הנהלת איפקס. זאת כדי להסביר לחברי הוועדה את הנסיבות לקיום פער בין שערוך שווי האחזקה של איפקס בתנובה (כ-8 מיליארד שקל), כפי שמופיע בדו"חות הקרן, לבין השווי שלפיו מבטח מוכרת את אחזקותיה (כ-20.7%) לקבוצת משקיעים בראשות לאומי פרטנרס. הפער הוביל לכך שדירקטוריון מבטח דחה את השלמת העסקה ל-15 ביוני.

במבטח טוענים כי כדי למצות מאמץ נוסף לקיום בירור חיוני ומתחייב לגבי הפערים, היא מוכנה לכך ששמיר יפרוש מהוועדה, ובה יכהנו פרופ' רונן ישראל (דח"ץ במבטח) ופרופ' ארתור רביב, שאמור לתת חוות דעת לגבי הוגנות העסקה. בכך מקווים במבטח שניתן יהיה לקיים ישיבת ועדה עם הנציגים של איפקס כדי לקדם את העסקה.

במכתב שוב חוזרת מבטח על כך שקיימים "לטענתה" פערים משמעותיים ובלתי סבירים בין הנתונים המיוחסים למצגת שאיפקס הציגה למשקיעיה בלונדון לבין נתוני חוות דעת ההוגנות שביצעה גיזה זינגר אבן בעבור מבטח, מבלי לפרט מהם הפערים.

במבטח מופתעים מכך שבאיפקס הביעו פליאה מכך ששמיר אינו פועל בערוץ הידברות ישיר אלא משתמש בשירותי עוה"ד, וכותבים כי "הפניות של מרשותיכם נעשו ע"י לא אחרים מאשר עורכי הדין".

במבטח דוחים גם את הטענות של איפקס כי הפנייה של שמיר נעשתה "למראית עין" והוא עושה הכל כדי לקדם את העסקה. "מרשתנו פעלה כדבעי בנוסף, במבטח סבורים שהטענות של איפקס כי אינם מסתירים ממנה מידע על תנובה הן "יציאת המרצע מהשק".

"מבטח ממשיכה במשחק של העברת מכתבים מבלי להסביר מה הם באמת רוצים כדי לקדם את העסקה", ציינו גורמים המקורבים לעסקה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker