אחרי הפסקה של 3 שנים: הפועלים יחלק דיבידנדים

הבנק קיבל את אישור המפקח על הבנקים למהלך; הדירקטוריון צפוי לאשר את מדיניות החלוקה ומועדיה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

בשורות חיוביות לשרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים. לאחר הפסקה של מספר שנים (מאז 2008) צפוי הבנק, בניהולו של ציון קינן, לחזור לחלק דיבידנדים לבעלי המניות - זאת לאחר שקיבל אישור על כך מהפיקוח על הבנקים שבבנק ישראל, בראשות דודו זקן.

בנק ישראל אסר על הפועלים לחלק דיבידנדים בעקבות הפסדים גבוהים של מיליארדי שקלים שנגרמו לבנק במהלך 2008, בעקבות השקעות כושלות במכשירים פיננסיים מורכבים כמו אג"ח מגובה נדל"ן בארה"ב, ודרש מהפועלים לחזק את הון הליבה.

כעת צפוי להתכנס דירקטוריון הבנק בקרוב בכדי לאשר את מדיניות חלוקת הדיבידנדים, שצפויים לפי הערכות להיות סביב 50% מהרווח הנקי שישיג הבנק. חלוקת הדיבידנדים כפופה לכך שהפועלים יעמוד בדרישות בנק ישראל של שמירה על יחס הלימות הון הליבה של לפחות 7.5%. לבנק לא צפויה להיות בעיה לעמוד בדרישה זו, כיוון שנכון לסוף 2010, יחס זה עמד על כ-7.88% (בהנחה של השפעות המחיקות בגין חובות פגומים).

שרי אריסוןצילום: אלון רון

הפועלים צפוי לפרסם תוצאות חזקות לרבעון הראשון של 2011 עם רווח של למעלה מ-700 מיליון שקל ובכך לעקוף את לאומי לראשונה מאז 2007. בקצב כזה הבנק עשוי לחלק מדי שנה דיבידנדים של למעלה ממיליארד שקל.

הבנקים חילקו ב-2010 דיבידנדים של כ-2.6 מיליארד שקל. מתוך סכום זה חילק לאומי 1.4 מיליארד שקל, הבינלאומי חילק 800 מיליון שקל, מזרחי טפחות 320 מיליון שקל, אגוד 60 מיליון שקל והיתר חולקו על ידי בנק ירושלים.

בבנק הפועלים סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker