חבס צופה רווח של 78 מיליון שקל ברבעון השני - והמניה זינקה ב-11%

זאת בעקבות מכירת הלוואה נחותה שביצעה החברה הבת חבס סטאר לידי קרנות ההשקעה של הבנק השוויצי UBS

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מניית חברת הנדל"ן חבס השקעות, שבשליטת משפחת חבס וסמי ועידן עופר, זינקה אתמול בכ-11% והחברה נסחרת כעת לפי שווי שוק של 323.3 מיליון שקל. הזינוק במניית חבס נבע בשל הדיווח של החברה כי היא צפויה לרשום בדו"חותיה הכספיים לרבעון השני של 2011 רווח של כ-78 מיליון שקל.

זאת בעקבות העסקה שאותה השלימה ביום שישי האחרון, החברה הבת חבס סטאר, שבמסגרתה היא מכרה לידי קרנות ההשקעה של הבנק השוויצי UBS הלוואה נחותה בגין קומפלקס משרדים ומסחר בבירת שוויץ ברן, תמורת כ- 30.4 מיליון פרנק שוויצי (כ-123 מיליון שקל).

מדובר בהלוואה נחותה בהיקף של כ-65 מיליון פרנק שוויצי שנרכשה על ידי חבס סטאר בתחילת האפריל האחרון בלבד תמורת כ-11.25 מיליון פרנק שוויצי, כלומר מדובר בתשואה של כ-170% על ההשקעה בתוך פחות מחודשיים. להלוואה זו קודמת הלוואה בכירה של 230 מיליון פרנק שווירי שניתנה לבעלי הנכס מבנק אחר.

"לאור המצב בשווקים, אנו מיישמים אסטרטגיה מוכוונת של רכישת הלוואות תוך שימת דגש על איכותו של נכס הבסיס (Loan to Own). הקמנו חטיבה חדשה שבה מועסקים (בינתיים) 2 מומחים בתחום הבנקאות והנדל"ן , האמורים לנצל מצבי שוק כתוצאה מהמשבר הפיננסי והיווצרות חוסרים במימון", סיפר אתמול עמיר ניצני, מנכ"ל חבס סטאר, המרכזת את הפעילות של חבס באירופה והוסיף כי :"אנחנו קודם כל מסתכלים על הנדל"ן ואחרי זה על הפיננסים.

"מדובר בעסקה שנייה מסוגה", הוסיף ניצני. "בעסקה קודמת רכשנו חזרה הלוואה שלנו ברווח של כ- 4 מיליון פרנק, בעוד שהפעם מדובר בנכס שאנחנו מכירים היטב עוד מ- 2006 , חשבנו לקנות אותו אז אך המחיר היה גבוה מדי עבורנו וכעת נוצרה הזדמנות וניצלנו אותה במהירות".

הרצל חבס הסביר כי :"השנים הפוריות מבחינת המימונים של הבנקים באירופה היו ב-2005- 2006 וכעת מגיע הזמן של הפירעונות כשהבנקים יצטרכו לנקות המאזנים, שכן קיים פער באירופה של כ-150 מיליארד יורו בין הכסף הזמין המערכת הפיננסית לבין הצורך בביצוע מימון מחדש, ואם יישארו לנו פירורים מנתח זה מצבנו יהיה טוב. אבל זה לא אומר שלא נבצע עסקות של רכישת נכסים, שכן בדיוק בשביל זה הצטיידנו במזומנים של כחצי מיליארד שקל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker