המלצה על ענקית טעמי המזון שרכשה את פרוטרום: "פוטנציאל עלייה של 25%"

בנק UBS צופה שהרכישה תטה את חברת האם לשוק תמציות הטעם הצומח ולעבודה עם יצרנים קטנים ומקומיים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנדריאס פיביג, מנכ"ל IFF
יורם גביזון

שלושה שבועות לפני שמנייתה של IFF — ענקית תמציות הטעם והריח שרכשה את חברת פרוטרום תמורת 6.4 מיליארד דולר — תחל להיסחר בבורסה בתל אביב כחברה בעלת שווי השוק השלישי בגודלו, מקדם אותה בנק UBS .UBS העניק לחברה המלצת "קנייה" במחיר יעד של 171 דולר — 25% יותר ממחיר השוק של המניה.

האנליסט ג'ון רוברטס מ–UBS מציין כי מחיר היעד מבוסס על מכפיל 26 לרווח הנקי של 6.55 דולרים למניה ש–IFF תציג, להערכתו, ב–12 החודשים שיסתיימו ביוני 2019. רוברטס מציין כי בתשקיף שפירסמה IFF לקראת ההצבעה על העסקה באסיפת בעלי מניותיה, היא הסבירה מדוע שוק תמציות הטעם יצמח בקצב שנתי של 4.7%, לעומת קצב צמיחה של 2.7% בשנה של שוק תמציות הריח.

להערכתו, בעקבות רכישת פרוטרום, IFF תהיה מוטה לשוק תמציות הטעם — שיספק לה 67% מהכנסותיה, לעומת 33% בלבד מפעילות תמציות הריח. שוק תמציות הטעם מוערך ב–23 מיליארד דולר בשנה, והרכיבים הצומחים בפעילותו יהיו מיצויים טבעיים למוצרים פרה־רפואיים, שוק שגודלו 6.5 מיליארד דולר, וצומח ב–7% בשנה; ושוק התמציות לטעמים לא מתוקים, שגודלו הוא 2.2 מיליארד דולר בשנה, וצומח בקצב שנתי של 6%. שוק תמציות הריח נאמד ב–16.5 מיליארד דולר בשנה, והרכיב מהיר הצמיחה בו הוא מיצויים לרכיבים פעילים של מוצרי קוסמטיקה, שהיקפו הוא 2.5 מיליארד דולר, והוא גדל ב–5% בשנה.

הרכישה גם תסיט את כובד המשקל של פעילות IFF לכיוון של יצרנים מקומיים וקטנים, שחלקם יהיה 60% מהכנסותיה, ושיעור גבוה מזה בתחום של תמציות הטעם. גם חשיפתה של IFF לחומרי גלם טבעיים תגבר בעקבות רכישתה של פרוטרום, כך שלאחר העסקה 50% מחומרי הגלם שבהם תשתמש IFF לצורך ייצור תמציות הטעם והריח שלה יהיו טבעיים.

IFF גם סיפקה תחזית לצמיחה של 5%–7% בהכנסותיה בעקבות העסקה, וגידול שנתי של 10% ברווח הנקי המתואם למניה, על בסיס מזומן ב–2019-2021.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker