ח"כ גילאון מנסה למנוע מחברות הביטוח לנטוש אלפי מבוטחים

גילאון הגיש שאילתא דחופה, בעקבות החשיפה כי כלל ביטוח בחרה להפסיק לגמלאים בקרן מקפת הוותיקה תוכנית קבוצתית לביטוח סיעודי

נועם בר
שתפו בפייסבוק

בעקבות הפרסום ב-TheMarker כי כלל ביטוח בחרה להפסיק לגמלאים בקרן מקפת הוותיקה את תכונית הביטוח הסיעודי - הוגשה השבוע בכנסת שאילתא דחופה לדיון. המהלך של כלל צפוי להותיר את הגמלאים בסוף החודש חשופים ללא ביטוח.

בכתבה נחשפו מכתבים ששלחה כלל ביטוח ליותר מאלף גמלאים בקרן, שעשו בתחילת העשור ביטוח סיעודי קבוצתי בכלל וכעת חלק גדול מהם חצה את גיל ה-80. בשל חוסר תועלת כלכלית, הודיעה כלל לגמלאים כי הביטוח הקבוצתי לא יחודש, ומי שירצה בכך יוכל לרכוש מהחברה פוליסת ביטוח פרטית הנחשבת ליקרה יותר.

לחלק גדול מהגמלאים בקרן מדובר בתוספת פרמיה של עשרות אחוזים מהפוליסה הקבוצתית, לאחר רצף העלאות מחיר קודמות שביצעה כלל לפרמיות ששילמה הקבוצה. כעת חוששים הגמלאים שפרמיה בהיקף של 700-900 שקל בחודש היא גזרה שלא יוכלו לעמוד בה, מה שיותיר אותם חשופים ללא ביטוח.

ח"כ אילן גילאון ממרצ פנה לשר האוצר, יובל שטייניץ, וביקש לדעת "מה יעשה כדי שאלפי מבוטחים לא יינטשו על ידי חברות הביטוח ויישארו ללא כיסוי ביטוחי". גילאון הסביר את הרקע לשאילתא בכך "שב-1 ביוני 2011 אלפי גמלאים של מקפת ייוותרו ללא ביטוח סיעודי לאחר שנים של תשלומים לחברות הביטוח".

בדיון שהתקיים ביום רביעי בכנסת השיב סגן שר האוצר, ח"כ יצחק כהן מש"ס, לשאילתא: "אתה צודק, ובמשרד האוצר ישבו על המדוכה כדי למצוא פתרון לבעיה. בימים אלה אגף שוק ההון, הביטוח וחיסכון באוצר בוחן חלופות להסדרת הבעיות בתמחור ביטוח סיעודי קבוצתי, כך שתמחורו יאפשר כיסוי ביטוחי לטווח ארוך".

כהן הקריא מסמך של אגף שוק ההון, ובו מוסברת הבעיה בביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים: "הסיכון הביטוחי של הקבוצה המבוטחת עולה עם התבגרותה, ובחינה מחודשת של הסיכון הביטוחי עלולה לגרום להרעת תנאי הביטוח או להעלאת תעריפים בתקופת הביטוח הנוספת".

גילאון לא הרפה: "ייתכן בינתיים שהמבוטחים יישארו ללא כיסוי?" כהן: "הם עדיין לא הגיעו לזה, אני מקווה שלא יגיעו לזה". גילאון: "זה ברור כי מ-1 ביוני הם יישארו ללא כיסוי". כהן: "אנחנו מחפשים לזה פתרון".

גילאון: "כבוד סגן השר, מה קורה ב-1 ביוני לדודה שלי?" כהן: עד 1 ביוני אני מקווה שאגף שוק ההון כבר ימצא את החלופות שהוא מדבר עליהן להסדרת התמחור בביטוח הקבוצתי הסיעודי.

אילן גילאון

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker