עוד רשת סופרמרקטים באחד העם: ויקטורי גייסה 64 מיליון

גייסה 30 מיליון שקל בשלב הציבורי לפי שווי שוק של 280 מיליון שקל; בתחילת השבוע עברה בהצלחה את השלב המוסדי כשגייסה 34 מיליון שקל

ערן אזרן

אחרי רמי לוי ומחסני כמעט חינם, רשת סופרמרקטים נוספת מגיעה לאחד העם: אבא ויקטורי, שבשליטת חיים רביד, אייל רביד ואברהם רביד, סיימה הערב הנפקה ראשונית (IPO) במהלכה גייסה 64 מיליון שקל. ל-TheMarkerנודע כי היקף הביקושים בשלב הציבורי שנערך היום (ה') עמד על 30 מיליון שקל, זאת בהמשך לביקושים של 34 מיליון שקל בשלב המוסדי שנערך לפני שלושה ימים.

בוויקטורי תכננו בתחילה לגייס 47.5 מיליון שקל, אך ביקושים גבוהים כבר בשלב המוסדי הביאו את החברה להגדיל את היקף הגיוס ל-60 מיליון שקל. אתמול פורסם ב- TheMarkerכי רבוע כחול, הנמצאת בשליטת דודי ויסמן, ורשת נטו, הנמצאת בשליטת דודי עזרא, רכשו כל אחת כרבע מההנפקה בשלב המוסדי, בהשקעה של 12 מיליון שקל כל אחת. ויקטורי, שמתכוונת לחלק דיבידנד של 6 מיליון שקל לאחריה, הונפקה לפי שווי של 280 מיליון שקל "אחרי הכסף", כאשר החתמים המובילים היו פועלים אי.בי.אי ולאומי פרטנרס.

רשת ויקטורי מפעילה כ-15 סופרמרקטים בארץ, והחברה מתכוונת לפתוח 3 סניפים נוספים בתל אביב ובפתח תקווה בשנתיים הקרובות. ויקטורי מפעילה גם רשת סניפים לחרדים, תחת השם ויקטורי מהדרין באשדוד, ראש העין וקריית מלאכי. החברה מעסיקה כ-650 עובדים. אסטרטגיית החברה היא להציע לצרכניה מוצרים בשיטת דיסקאונט, במחירים זולים. החברה משווקת מוצרים תחת השם המותג, ומעריכה כי עד סוף שנת 2012, היא תציע לקהל הלקוחות כ-1,000 מוצרים תחת שם זה.

במהלך שנת 2010 הרוויחה ויקטורי 19.8 מיליון שקל במחזור של 553 מיליון שקל, לעומת רווח של 13 מיליון שקל במחזור של 458 מיליון שקל ב-2009. החברה רשמה צמיחה של 36% ב-2008-2010. הרווחיות התפעולית של ויקטורי הגיעה ב-2010 ל-4.8% מהמחזור. הפדיון הממוצע בסניפי הרשת הגיע ל-41 אלף שקל למ"ר - גבוה מעט מהפדיון למ"ר ברשת כמעט חינם - 39,700 שקל למ"ר, אך נמוך מהפדיון ברשת רמי לוי - 74 אלף שקל למ"ר.

בנוסף לרשת ויקטורי, שתי רשתות מזון הונפקו בבורסה וזכו להצלחה בשנים האחרונות. הראשונה היתה רמי לוי, שהונפקה בשנת 2007. החברה גייסה עשרות מיליוני שקלים לפי שווי שוק של כ-400 מיליון שקל (אחרי הכסף). מאז מניית החברה נסקה בעשרות אחוזים. שנייה היא צים שיווק שבשליטת האחים צים, מפעילת רשת מחסני כמעט חינם, שיצאה להנפקה ראשונית לפני כתשעה חודשים. מאז ההנפקה עלתה מניית החברה בקרוב ל-40%, והאחים צים רשמו "על הנייר" רווח של עשרות מיליוני שקלים.

הנפקה נוספת שהתקיימה הערב וזכתה לביקושים ערים היתה הנפקת אולטרה שייפ.

אייל רביד, מנכ"ל ויקטוריצילום: אייל טואג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker