מדרוג מורידה את דירוג האג"ח של אמפל בשתי רמות לרמה של Baa3

באמפל מנסים להרגיע: נעמוד בהתחייבויות לבעלי האג"ח גם בלי דיבידנד מ-EMG

ליאור זנו

חברת הדירוג מדרוג הורידה היום את דירוג אגרות החוב של אמפל, שבשליטת יוסי מימן בשתי דרגות לרמה של Baa3 ובכך השלימה צניחה של 3 דרגות מאז מארס האחרון. במקביל, הודיעה אמפל, המחזיקה ב-12.5% מספקית הגז המצרית EMG, למחזיקי האג"ח שלה כי היא מעריכה שתצליח לשלם את חובה בכל מקרה - גם אם לא תקבל את הדיבידנד הצפוי לה מ-EMG בשנים 2011-2012.

אמפל מעריכה את ההשפעה של הדיבידנד, אם יתקבל, על תזרים המזומנים שלה, ב-10 מיליון דולר. מכך ניתן להסיק כי הדיבידנד לו מחכים משקיעי EMG מאז 2008 יעמוד על 80 מיליון דולר.

כך זאת מודיעה החברה למחזיקי האג"ח מסדרות ב' וג', בעקבות האסיפה שכונסה לפני כשלושה שבועות, פחות מ-24 שעות לאחר שפיגוע נוסף באזור צינור הגז באל עריש עצר את הזרמת הגז לישראל, בפעם השניה תוך חודשיים.

מנגד, נראה כי מדרוג זהירה הרבה יותר מאמפל. את הורדת הדירוג היא מנמקת בכך ש"הורדת הדירוג הנוכחי הנה בהמשך לעלייה במאפייני הסיכון של האחזקה ב-EMG, המהווה כ-65% משווי הספרים של אחזקות החברה והתעצמות "סיכוני האירועים" (הסבירות שאלמטים הבסיסיים להערכת סיכון האשראי ייפגעו בפתאומיות ובחדות)".

לאמפל התחייבויות של 900 מיליון שקל לבעלי איגרות החוב ו-845 מיליון שקל לבנקים, מתוכו 175 מיליון שקל מיוחס לאמפל עצמה והיתר לחברות הבנות, בעיקר גדות מיכליות. לסדרה א' התחייבויות בהיקף 229 מיליון שקל, לאג"ח ב' התחייבויות בהיקף 501 מיליון שקל ולאג"ח ג' התחייבויות בהיקף של 170 מיליון שקל.

לפני שבועיים הודיעה החברה כי תצא למהלך רכישה עצמית של האגרות בסכום של עד 30 מיליון דולר (כ-100 מיליון שקל), ולפני שבועיים הודיעה כי EMG מעריכה שצינור הגז ישוב לפעול עד לסוף מאי. הודעה זו הצליחה לבלום את הנפילות באג"ח שלה, שהוסיפו מתחילת מאי אחוזים בודדים לערכן, לאחר צניחות משמעותיות. האגרות נסחרות כיום בתשואות של כ-12%.

יוסי מימןצילום: עופר וקנין

"זה לא מחדש לנו שום דבר, ראינו את זה מניתוח הדוחות שכבר יכולנו לראות את זה אבל זה מאוד משמח אותנו שהחברה אומרת את זה כי זה אומר שאין שינוי, למרות מצב השווקים" אמרה בעקבות הדיווח האנליסטית נועה ויסברג,מ נהלת מחקר מחלקת חובמבית ההשקעות אי.בי.אי. עם זאת, הוסיפה ויסברג כי "השאלה הגדולה היא האם ומתי יחזור לזרום הגז. הושקעו בתשתיות סכומי עתק, שאמורים היו להניב פירות החל מהשנה הזאת. ללא ספק יש עיכוב בהזרמת הגז, בשל המצב המדיני, שזה אחד הסיכונים שהיו ידועים מראש. כרגע אנחנו לא צריכים להיות מאוד לחוצים כי 2011-2012 בטוחות, אבל אנחנו צריכים לעקוב ולראות מה קורה עם זרימת הגז במצרים באשר לשנים הבאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker