פרוטרום רוכשת נכסים ופעילות של כריטסטיאן האנסן האיטלקית ב-25 מיליון יורו

מכירות כריטסטיאן האנסן באיטליה ב-2010 הסתכמו ב-18 מיליון יורו; העסקה תמומן מאשראי בנקאי

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק

יצרנית חומרי טעם וריח לתעשיית המזון והקוסמטיקה, פרוטרום, חתמה על הסכם לרכישת נכסי ופעילות ה-Savory (ספקטרום הטעמים הלא מתוקים הכוללים תמציות טעם, תערובות תבלינים וחומרי גלם פונקציונאליים לתעשיית המזון) של חברת כריטסטיאן האנסן איטליה, בתמורה לתשלום במזומן כ-25 מליון יורו ובאמצעות אשראי בנקאי.

המהלך צפוי להוסיף למחזור מכירות החברה כ-24 מיליון דולר (18 מיליון יורו), על סמך ביצועיה התפעוליים של חברה איטלקית בשנת 2010. שיעור הרווחיות התפעולית של הפעילות הנרכשת עומד על 15%. הרכישה כפופה לאישור רשויות ההגבלים העסקיים, אולם בפרוטרום מעריכים כי תושלם תוך מספר שבועות.

בין הלקוחות החדשים שתביא הפעילות הנרכשת לחברה נמנים בעיקר יצרני בשר מעובד באיטליה. כמו כן, לחברה מערך מכירות ברוסיה, אוקראינה, פולין, צ'כיה, וצרפת. הרכישה כוללת גם מפעל בעיר פרמה שבאיטליה, שיאפשר את הגדלת הפעילות וניצול סינרגיות תפעוליות בין פעילויות פרוטרום בתחום באירופה, וכן מעבדות מחקר ופיתוח חדישות. "הרכישה תתרום לנוכחות משמעותית של פרוטרום באיטליה, ומהווה בסיס להמשך התרחבות פרוטרום בשוק חשוב זה, בו עד כה היתה לה נוכחות מעטה יחסית", נמסר מפרוטרום.

אורי יהודאי, פרוטרוםצילום: דודו בכר

המהלך צפוי לשמש באופן חלקי כפיתרון לשני גורמים אשר העיבו על רווחיות החברה ברבעון הראשון 2011. החברה פירסמה השבוע את דו"חותיה הכספיים, וציינה כי יציבות הרווחיות התפעולית נגרמה בשל היחלשות הדולר בעולם ועליית חומרי גלם. המהלך הנוכחי צפוי להניב לחברה תזרים מזומנים במטבע אירופאי, וכן לשמש במידה חלקית כמקור להפקת חומרי גלם עצמית עבור חברות נוספות בקבוצה.

"רכישה זו ממשיכה את יישום אסטרטגיית הצמיחה המהירה של קבוצת פרוטרום, ותומכת בהמשך ביסוס מעמדה כאחת מעשר החברות הגדולות והמובילות בעולם בתחום הטעם וכיצרנית עולמית מובילה של פתרונות טעמי Savory", אמר אורי יהודאי, נשיא קבוצת פרוטרום. "נפעל  לניצול מרבי של אפשרויות ה-Cross Selling הגלומות ברכישה, ושל הסינרגיות המסחריות והתפעוליות בארצות השונות, על מנת להשיג יעילות וחסכונות מרביים".

"לפעילות הנרכשת נתח שוק משמעותי בתחום ה-Savory  והבשר המעובד באיטליה, והיא תחזק את מיצובה של פרוטרום בקרב לקוחות אלה", הוסיף יהודאי. "הרכישה מחזקת משמעותית הן את היכולות הטכנולוגיות ואת סל המוצרים שמציעה פרוטרום ללקוחותיה בעולם בתחום הטעמים הלא מתוקים והמוצרים הפונקציונאליים, והן את בסיס הלקוחות הגלובלי הרחב שלה".

"מדובר ברכישה השלישית שמשלימה פרוטרום השנה, והיא פועלת לאיתור ולביצוע רכישות אסטרטגיות נוספות של חברות ופעילויות בתחומי פעילותה. אנו פועלים להמשך מימוש פוטנציאל צנרת הרכישות המצוינת שיש לנו גם בשווקים המפותחים בארצות הברית ובאירופה וגם במדינות המתפתחות עם דגש על אסיה, מרכז ודרום אמריקה, ומזרח אירופה", סיכם יהודאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker