מניית מדיקל קומפרישין בהפסקת מסחר: קיבלה אישור FDA למכשיר המבחין בקרישי דם ורידיים

מוצרי החברה יתחרו ב-Lovenox של אוונטיס; המכירות בארה"ב צפויות ב-2012

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

 המסחר במניית מדיקל קומפרישין הופסק בצהריים לאחר שהחברה הודיעה כי קיבלה אישור לשיווק בארה"ב מטעם המינהל המזון והתרופות האמריקאי FDA למכשיר ActiveCare+Dx שפיתחה לזיהוי הפרעות חסימתיות בזרימת הדם הוורידית אצל מטופלים המהלך הטיפול המונע. להערכת החברה, שיווק המוצר צפוי להתחיל בשנה הבאה.

המכשיר החדש מזהה חסימתיות בזרימת הדם הוורידית  בזמן התרחשותן ומתריע על היווצרות DVT בקרב חולים לאחר ניתוחים אורטופדיים המטופים בטיפול מניעתי תרופתי או מכשירי. בחברה מציינים כי שימוש במכשיר יאפשר זיהוי מהיר יותר של חולים אלה והתחלה מוקדמת בהליך ריפוי לאחר זיהוי קיומו של קריש הדם.

מוצר זה, יחד עם מוצר הדגל של החברה, צפוי להתחרות בתרופה Lovenox של ענקית התרופות האמריקאית, סאנופי אוונטיס, המובילה כיום בתחום מניעת קרישי דם במערכת הוורידית העמוקה. בחברה סבורים כי המכשיר החדש מאפשר אבחון של חולים בהם ניכשל הטיפול המניעתי.

עדי דגן, מנכ"ל מדיקל קומפרישין סיסטם, אמר: "מוצר זה עונה על צורך משמעותי במיוחד בשוק למניעה וזיהוי של סיבוך שעלול להיות קטלני ושב-90% מהמקרים הינו סמוי עד לגילוי סימנים קליניים שעלולים להתבטא בתסחיף ריאתי או במוות.המוצר צפוי להכנס לשיווק במהלך שנת 2012".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker