קמהדע עומדת בהערכות שהציבה: שילשה ההכנסות ל-45 מיליון שקל

קצב ההכנסות הרבעוניות תואם ליעד שקבעה - מכירות שנתיות של 195 מיליון שקל; החברה עברה לרווח תפעולי של 2.3 מיליון שקל

ואדים סבידרסקי

 חברת הביופארמה, קמהדע, השלישה את מחזור המכירות שלה ברבעון הראשון 2011 ל-45 מיליון שקל ובכך צמצמה את הפסדה הנקי ב-20 מיליון שקל, בהשוואה לרבעון אשתקד, ל-2.2 מיליון בלבד. יתרה מזאת, בניטרול הוצאות מימון, עברה החברה לרווח של 2.3 מיליון שקל בשורה התפעולית לעומת הפסד של 17 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בהתאם לגידול בהכנסות, צמח התזרים המזומנים החיובי של החברה אשר נבע מפעילותה השוטפת ל-15.7 מיליון שקל כאשר בתחילת 2010, הוציאה החברה מזומנים בהיקף של 19 מיליון שקל.

הצמיחה בפעילותה של החברה נבע הן מתחום התעשייתי והן מתחום ההפצה, בעיקר בגין הסכם הרישיון עם Baxter האמריקאית שנחתם ביולי 2010. עם זאת, החברה לא צופה תמלוגים נוספים בגין הסכם זה בהמשך השנה הנוכחית. בדיווח המסכם את שנת 2010, הצהירה החברה על יעד ההכנסות ל-2011 אשר הסתכם בכ-195 מיליון שקל. ברבעון הפותח את השנה, הציגה החברה קצב הכנסות התואם את עמידה ביעד העצמי.

הגורם הצפוי לפצות על אובדן סעיף ההכנסות מתמלוגים בהמשך השנה, הינו הכוונה להגדיל מלאי של Glassia, תרופת AAT בעירוי לטיפול בנפחת תורשתית המשווקת בארה"ב מרבעון האחרון 2010, ובהתאם את המשלוחים לארה"ב החל מחודש אפריל. ברבעון האחרון, שיווק תרופה זו בארה"ב לא הניב הכנסות, מאחר והחברה התמקדה בייצור מלאים הצפויים להימכר בהמשך השנה ולהוביל להשלמת העמידה ביעד הכנסות שנקבע. כמו כן, גדל משמעותית נתח שוק של מוצרי ה-IVIG, מוצרי פלאזמה המיובאים ומופצים על ידי החברה בישראל.

כעת, מוצר הדגל של החברה, תרופת AAT בעירוי, לטיפול במחלת החסר הגנטי בחלבון אלפא 1 אנטיטריפין, מיוצר בתפוקה מלאה בישראל, וייצורה במפעלי Baxter צפוי להתחיל בעוד כ-4-5 שנים. אומנם בשוק מחכים להשלמת פיתוח גרסת AAT באינהלציה, טיפול אשר, על פי הערכות בשוק, עלול להגדיל מהותית את מכירות החברה. ניסוי בגרסה זו הנערך באירופה מצוי בשלב III המסכם ותוצאותיו הסופיות צפויות להתקבל בסוף 2012, על מנת להתחיל בשיווק המוצר החל משנת 2014.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker