תשובה ממשיך לממש: מוכר את בניין בל בקנדה במיליארד שקל

החברה הנכדה של דלק נדל"ן, DGRE, תרשום רווח של 100 מיליון שקל. ככל הנראה, התמורה תשמש לפירעון החוב לבעלי האג"ח ולבנקים

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק

<< חברת דלק נדל"ן, הנמצאת בשליטת יצחק תשובה, ממשיכה במסע המימושים ברחבי העולם כדי לעמוד בתשלומים של מיליארדי שקלים לבעלי האג"ח ולבנקים. אתמול דיווחה דלק נדל"ן, כי החברה הנכדה, דלק גלובל ריאל אסטייטס (DGRE) הפרטית, חתמה על הסכם עם קרן ריט הקנדית דנדי ( (Dundeeלמכירת מלוא הזכויות בבניין בל טאואר (Bell Tower) שבמונטריאול, קנדה, תמורת כ-281 מיליון דולר קנדי (כמיליארד שקל).

בדלק נדל"ן מציינים כי יתרת ההלוואה בגין הנכס - כ-117 מיליון דולר קנדי (כ-418 מיליון שקל) - תועבר לקונה. לפיכך, DGRE תיהנה מעודף תזרימי של 164 מיליון דולר קנדי (כ-585.5 מיליון שקל) - סכום שסביר להניח כי דלק נדל"ן תמשוך אליה כדיווידנד. כמו כן, מכיוון שהנכס רשום בספרי DGRE בכ-250 מיליון דולר קנדי, עם השלמת העסקה הצפויה להתבצע בחודש הבא, החברה תרשום רווח (לפני מס) של כ-30 מיליון דולר קנדי (כ-100 מיליון שקל).

פרויקט בל טאואר מניב דמי שכירות שנתיים של 108 מיליון שקל ונהנה משיעורי תפוסה של כ-85%-90%.

דלק נדל"ן, בניהולו ערן מיטל, אמורה לשלם ביום שני הקרוב לבעלי האג"ח כ-220 מיליון שקל; ככל הידוע, סכום זה נמצא ברשות החברה, לאחר שחברת DGRE קיבלה מגוף פיננסי בקנדה הלוואת גישור לתקופה של שישה חודשים בסכום של 60 מיליון דולר קנדי (214 מיליון שקל שקל) בריבית שנתית של 10% ובתמורה לקבלת שיעבוד שני על שניים מנכסיה בקנדה.

בעקבות הצורך להגדיל נזילות העמידה דלק נדל"ן על המדף לפני כמה חודשים את מלוא תיק הנכסים שלה בקנדה. התיק כולל ארבעה נכסים ששוויים מוערך ב-500 מיליון דולר קנדי (כ-1.8 מיליארד שקל). את המכירה עבור דלק נדל"ן מרכז רמי נאור, חתנו של תשובה. נאור צפוי לקבל בעבור עבודתו בונוס של עד כ-1.6 מיליון דולר קנדי (5.7 מיליון שקל).

מתחילת 2010 מימשה דלק נדל"ן נכסים בישראל ובחו"ל בהיקף של כ-4 מיליארד שקל. למרות זאת, קופת החברה עדיין ריקה, והאג"ח שלה נסחרות בתשואות לפדיון זבל דו-ספרתיות של יותר מ-20% המביעות את חשש בקרב המשקיעים, ולפיו החברה לא תצליח לעמוד במלוא התשלומים הבאים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker