אבגול פתחה קו ייצור בסין - והרווח התפעולי זינק ב-47% ל-11 מיליון דולר

הכנסות החברה עלו ב-30% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-82.8 מיליון דולר

ליאור זנו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אבגול, שבשליטת המפעלים הפטרוכימיים (26.8%), פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2011. הכנסות החברה עלו ב-30% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-82.8 מיליון דולר. העלייה במכירות הזניקה את הרווח התפעולי של החברה ב-47% ל-10.9 מיליון דולר ברבעון הראשון.

בשורה התחתונה, עלה הרווח הנקי בשיעור דומה לזינוק ברווח התפעולי והסתכם ב-7 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 3.6 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2010.

אבגול עוסקת בייצור בדים לא ארוגים לשוק ההיגיינה, למשל לצורך ייצור חיתולים ומכנסונים חד-פעמיים לתינוקות, תחבושות חד-פעמיות לנשים וחיתולי מבוגרים. אבגול מייצרת גם בדים לא ארוגים לשימושים חקלאיים, ריהוט וריפוד, ביגוד חד-פעמי, תעשיית הבנייה, ציוד מחנאות, מוצרי סינון ומגבונים חד-פעמיים.

החברה מסבירה בדו"חותיה כי עיקר הגידול הכמותי במכירות נבע מעלייה ביכולות הייצור של החברה - בשל הפעלת קו ייצור נוסף בסין. גורם נוסף אשר מציינת החברה הינו עדכון מעלה למחירי המכירה שביצעה בשל עליית חומרי הגלם העולמיים ברבעון הרביעי של 2010 - הרבעון הרלוונטי למחירי המכירה של הרבעון העוקב, הרבעון הראשון של 2011.

אבגול נוהגת לעדכן לרוב לקוחותיה את המחירים מדי רבעון, בהתאם לעלייה במחירי חומרי הגלם. עם זאת, קיימים לה מספר לקוחות להם היא נוהגת לעדכן את המחירים אחת לחודש או אפילו לשבועיים. ברבעון הראשון של 2011 עלו מחירי חומרי הגלם ב-6% נוספים (לעומת עלייה של 4% ברבעון המקביל), ועל כן מחירי המחירים ברבעון השני של 2011 יעודכנו כלפי מעלה. על עליית מחירי הגלם פיצו, בנוסף לקו הייצור החדש בסין, גם התחזקות היורו והיואן ביחס לדולר, בו מדווחת החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker