בית ההשקעות מיטב במו"מ לרכישת פעילות תעודות הסל מבט מכלל פיננסים

ההערכות הן כי הרכישה תתבצע לפי שווי של יותר מ-80 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

בית ההשקעות מיטב מנהל מו"מ עם בית ההשקעות כלל פיננסים מקבוצת אי.די.בי לרכישת פעילות תעודות הסל מבט. הרכישה ככל הנראה תתבצע לפי שווי הגבוה מ-80 מיליון שקל.

מבט תעודות סל, המנוהלת בידי ליאור כגן, עוסקת בהנפקת תעודות סל על מדדי מניות. על פי נתוני איגוד תעודות הסל באיגוד לשכות המסחר, היקף הנכסים המנוהלים בה עמד נכון לחודש אפריל על 6.788 מיליארד שקל. בחודש אפריל נפדו מתעודות הסל של מבט 86 מיליון שקל, ומתחילת השנה נפדו כ-170 מיליון שקל - ירידה של כ-3.7%.

כבר תקופה ארוכה מרגישים במיטב כי בכל מה שקשור לתעודות סל הם אינם נמצאים במקום הטבעי להם. כך, בעוד בענף קרנות הנאמנות מחזיק מיטב בנתח שוק של 6.8%, בתעודות הסל נתח השוק שלו הוא 1.67% בלבד. נכון להיום היצע התעודות של מיטב לציבור הוא דליל למדי וכולל 14 תעודות על אג"ח מדינה ותעודות פיקדון מט"חיות. בשונה מחברות אחרות, סל התעודות של מיטב אינו מכיל את שלל תעודות, כמו תעודות העוקבות אחר מדדי מניות בישראל ובעולם, מדדי אג"ח קונצרניות, סחורות ותעודות ממונפות ומורכבות.

לפני כשבועיים פורסם ב-TheMarkerכי לאחר שנתיים של קיפאון הגיש בית ההשקעות בקשה לרשות ניירות ערך ולבורסה להנפקה של כמה תעודות סל חדשות. מה שמנע עד עתה הנפקה של תעודות חדשות היה המיזוג שערכה עם בית ההשקעות גאון שוקי הון, שהחזיק בחברת תעודות סל הדס. כל אותה התקופה הדס הייתה תחת חקירה של רשות ני"ע בדבר דיווחיה על מידת חשיפתה לניירות ערך של בנק ההשקעות האמריקאי שקרס במשבר - ליהמן ברדרס.

בחודשים האחרונים השלים בית ההשקעות ד"ש-אייפקס את רכישת פעילות תעודות הסל של חברות תכלית ואינדקס. אינדקס, המנהלת היקף נכסים דומה לזה של מבט (6 מיליארד שקל) נרכשה לפי שווי של 77.7 מיליון שקל. תכלית, שמניהלה נכון למועד הרכישה נכסים בהיקף של 14.3 מיליארד שקל, נרכשה לפי שווי של 180 מיליון שקל. עסקות אלו מעמידות לעסקה הנוכחית שווי מוערך של יותר מ-80 מיליון שקל.

ממיטב נמסר בתגובה, כי "בית ההשקעות בוחן מעת לעת הזדמנויות בשוק ומודיע עליהן אן וכאשר הן מבשילות לכדי עסקה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker