סטיבן שוורצמן: 90% מהתשואה בהשקעות נובעת מהאפיק בו אתה שם את הכסף ולא ממסחר מתוחכם

מנהל קרן ההשקעות בלקסטון בכנס eG8: "יש כמות עצומה של מינוף בשוק למי שיודע לעבוד נכון"; מנהל בי.בי.סי: "עודנו גוף גדול וכבד, אנחנו מנסים להיצמד לחוזקות שלנו"

איתן אבריאל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

סטיבן שוורצמן, המנהל והבעלים של קרן ההשקעות בלקסטון, אמר היום בכנס eG8 המתקיים בפאריס כי "90% מהתשובה נוצרת מהחלוקה של הכסף לאפיקים, לא מתוכנות מסחר ממוחשבות".

"זה אומר שאתה צריך להציב את עצמך מראש במקום שבו ניירות הערך יעלו יותר", אמר שוורצמן. "במדינות מסוימות לדוגמה, צריך שיהיה לך איזון בין הטכנולוגיה שיכולה לתת לך יתרון לבין שיקול דעת. צריך לדעת גם לעצור ולחשוב על מה שאתה עושה, בלי ששבעה דברים אחרים בעבודה או בחיים שלך יפריעו לתהליך. יש כמות עצומה של מינוף בשוק למי שיודע לעבוד נכון".

בפאנל שהפך בארגונים והשקעות אמר מנהל בי.בי.סי מרק טומפסון: ”בכל חברת מדיה בעולם, אם היה למנכ"ל על השולחן כפתור שאם היה לוחץ עליו האינטרנט היה נעלם - הוא היה לוחץ עליו. כולם חוץ מאשר בבי.בי.סי. עבורנו האינטרנט היא דרך להגיע לעוד אנשים".

"יש לנו כמובן תקציב ציבורי, אין לנו את הלחצים הכלכליים שאין לאחרים, ולעומת זאת יש לנו חובה לחדש וליזום", הוסיף טומפסון. "היה לנו גם מזל שזה שנכנסנו למעגל של הצלחות. האתר הראשון הצליח, הוא הוביל לפעילויות חדשות שגם הצליחו - וכך נוצרה אצלנו תרבות של חדשנות והצלחה. וזה באמת מפתיע רבים, שדווקא גוף הכי מסורתי והכי ותיק הוא זה שיוצר חדשנות בבריטניה".

"הבי.בי.סי עודנו גוף גדול וכבד, אבל יש לנו צוותים שיוצרים דברים חדשים, והשאלה היא איך לא ליצור ארגון שחלקו גדול ומיושן וחלקו חדש וזריז. אנחנו מנסים להיצמד לחוזקות שלנו - העיתונות, אבל לעשות את זה בדברים חדשים. אנחנו לא יו-טיוב", אמר עוד טומפסון.

בסיכום הדיון, שיובא לאוזני מנהיגי המדינות המתועשות בסוף השבוע, נקבעו שלוש תובנות: “כל העסקים, לא רק בענף המחשוב, מושפעים באופן מהפכני על ידי האינטרנט"; “התהליך הוא 'מלוכלך' ומשנה תרבויות, ורבים מהמנהלים מרגישים לא נוח עמו"; ו"הרשתות החברתית הן גורם חשוב בשינוי הזה, והוא דורש מנהיגות יותר שקופה ומנהיגות שיותר מגיבה לסביבה שלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker