רדהיל הצטיידה במזומנים: מחזיקה 22 מיליון דולר לקראת שלב הניסויים הקליניים

ערב ההנפקה בבורסה בתל אביב, המירו בעלי חוב של החברה התחייבויות בסך 19 מיליון דולר למניות החברה

רם עוזרי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רדהיל ביופארמה, חברת הביו-פרמצבטיקה הישראלית הנסחרת בתל אביב, הצליחה להמיר את כל חובותיה, ובכלל זה חובות המירים בשווי 19 מיליון דולר. זאת, למרות שלחברה אין כיום הכנסות ממכירות. בנוסף, החברה מחזיקה בקופת המזומנים שלה 22 מיליון דולר, לאחר הנפקה מוצלחת בפברואר בה גייסה 14 מיליון דולר - כך עולה מדו"חותיה של החברה לרבעון הראשון.

על פי הדו"ח השנתי של החברה לשנת 2010, נכון לסוף דצמבר 2010 היה השווי ההוגן של סך ההתחייבויות ההמירות של רדהיל כ-11 מיליון דולר. בסמוך למועד ההנפקה צמח השווי ההוגן של ההתחייבויות ל-19 מיליון דולר, כאשר הפרמטר המהותי שמשפיע על כך הוא גידול בשווי ההוגן של מניות החברה.

אם בסוף דצמבר 2010 שווי ההתחייבויות של החברה הקנה למניותיה ערך של 0.5 דולר, הרי שבסמוך להנפקה כבר היתה הערכת השווי של מניות החברה 0.9 דולר, עלייה של 80%. נכון להיום. לאחר ההנפקה המוצלחת בפברואר, ממשיכה מניית החברה להיסחר ברמה של 0.9 דולר, המקנה לחברה שווי שוק של 160 מיליון שקל. זאת, כאשר כ-27% ממניותיה החברה הונפקו לציבור במסגרת ההנפקה האחרונה.

ברבעון הראשון, הוציאה החברה 800 אלף דולר על פיתוח - סכום גבוה מהוצאות הפיתוח שרשמה ב-2010 כולה. בחברה מציינים כי שנת 2010 עמדה בסימן רכישה של הנכסים הבלתי מוחשיים של החברה, ואילו 2011 נפתחת עם התקדמות בהכנות לקראת תחילתם של ניסויים קליניים מתקדמים לקראת אישור מוצרי החברה לשיווק.

מגמה זו נמשכה גם ברבעון הנוכחי. באפריל 2011 התקשרה רדהיל באמצעות ספק שירותים קנדי עם יצרן תרופות קנדי בהסכם לייצור ואספקה של תרופת RHB-104 בכמויות הנדרשות לבצוע ניסויים קליניים פיבוטאלים. בנוסף, במאי 2011 התקשרו רדהיל ושותפתה לפיתוח התרופה, חברת IntelGenx Corp. הקנדית עם חברתAlgorithme  Pharma Inc. המתמחה בביצוע ניסויים קליניים לביצוע ניסוי קליני פיבוטאלי בתרופת RHB-103 לטיפול במיגרנה. להערכת החברה, פיתוח תרופה זו צפוי להסתיים עוד השנה.

בסוף אפריל דיווחה החברה על התפתחות חיובית נוספת. מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר לרדהיל מעמד "תרופת יתום" לתרופת RHB-104 לטיפול באינדיקציה של ילדים חולי קרוהן, אשר הינם נשאים של חיידק ה-MAP. בכפוף להשלמת ניסויים קליניים בתרופה וקבלת אישור ה-FDA לאינדיקציה, תהא החברה זכאית להטבות ולזכויות הנלוות למעמד "תרופת יתום", לרבות זכויות שיווק בלעדי בארה"ב לתקופה בת 7 שנים. כן יתאפשר לחברה ליהנות מהטבות מס ומהקלות נוספות בהליכי רישום התרופה.

המשנה למנכ"ל ומנהל הכספים של רדהיל, אורי שילה, ציין כי כמות המזומנים בהם הצטיידה רדהיל במהלך הרבעון הראשון צפוייה לאפשר לה להשלים את הניסויים הקליניים במרבית מוצריה. "להבדיל ממרבית החברות בתחום מסתמן כי לרדהיל היכולת הפיננסית לסיים בעצמה את הניסויים הקליניים במרבית ממוצריה ללא צורך בשותף אסטרטגי - דבר שיאפשר לחברה להשיג תנאים טובים יותר בהסכמים אסטרטגיים עתידיים לצורך שיווק מוצריה", אמר שילה.

רדהיל הינה חברה ישראלית המפתחת תרופות מוגנות פטנט בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים (Phase II/III) עד לשלב אישור FDA ולמסחור. לרדהיל יש כיום 6 מוצרים בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים, מהם 4 תרופות בהכנה לניסויים קליניים פיבוטאלים Phase III או Phase II/III מאוחד. רדהיל מתמקדת בעיקר בפיתוח ומסחור של פורמולציות חדשות מוגנות פטנט המהוות שיפור לתרופות קיימות. לאחרונה הצטרפו לוועדה המייעצת של החברה שורה של בכירים בתחום הפארמה, ביניהם יו"ר הוועדה, ד"ר ג'ף לייטון, אשר כיהן כסמנכ"ל ב-Glaxo.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker