רווחי ילין לפידות זינקו ב-128% ל-10 מיליון שקל ברבעון

עם פרסום הדו"חות הודיע לידר שוקי הון כי יחלק דיבידנד של 10 מיליון שקל

נועם בר
ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ילין לפידות הוא הפך למגייס הגדול בענף הגמל מאז אוגוסט האחרון. עמית ורדי, מנכ"ל לידר שוקי הון המחזיק 50% מילין לפידות: "בחרנו מרצון שלא לעשות ברוקראז' לילין לפידות, אנחנו משלמים על כך מחיר אך המדיניות הזו תימשך".

רווחי בית ההשקעות ילין לפידות לרבעון הראשון של 2011 זינקו ב-128% ל-9.6 מיליון שקל, זאת לעומת רווח לפני מס של 4.2 מיליון שקל שהשיג ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות בית ההשקעות ברבעון הסתכמו ב-31.2 מיליון שקל - 70% יותר מברבעון המקביל. ילין לפידות נהנה בחודשים האחרונים מצמיחה מואצת, בפרט בפעילות ניהול קופות הגמל בה הוא מוביל בתשואת ובגיוסים בפער גדול משאר השחקנים בענף. נכון לסוף הרבעון הראשון מנהל ילין לפידות נכסים בהיקף של 15 מיליארד שקל, שליש מכך מנוהל בפעילות הגמל. עם פרסום הדו"חות הודיעה לידר שוקי הון כי יחלק דיבידנד של 10 מיליון שקל.

ילין לפידות מוחזק ב-50% על ידי בית ההשקעות לידר שוקי הון ובשאר על ידי המנכ"לים המשותפים בו, יאיר לפידות ודב ילין. מדו"חות לידר שוקי הון שפורסמו אתמול עולה כי ההכנסות מהאחזקה בילין לפידות אחראית ל-41% מההכנסות הכוללות של לידר שוקי הון שהסתכמו ב-38.4 מיליון שקל ברבעון.

מלבד ההשפעה מהצמיחה בילין לפידות, הושפעו רווחי לידר שוקי הון מעלייה של 46% ברווח מפעילות החיתום שהניבה רווח של 5.5 מיליון שקל. בסוף הרבעון הושלמה עסקה בין לידר לבין הבנק הבינלאומי, לפיו רכש הבנק כ-20% ממניות לידר הנפקות וכיום לידר נותר עם אחזקה בהיקף של 80% מחברת החיתום. החברה מציינת כי "בתקופת הדו"ח הייתה הקבוצה מעורבת בלמעלה מ-20 הנפקות ציבוריות ופרטיות והפצות חבילות ניירות ערך, מתוכן ב-12 הנפקות ציבוריות, אשר ברובן הייתה לידר הנפקות ממנהלי קונסורציום המפיצים".בנוסף נהנה לידר שוקי הון מזינוק של 280% ברווחי הנוסטרו שהסתכמו ב-1.9 מיליון שקל, זאת על אף שוק הון חלש יותר שהיה ברבעון הראשון של השנה, מה שגרם לבתי השקעות אחרים לדווח על ירידה ברווחי הנוסטרו.

מהצד השני סבל בית ההשקעות מהפסד של 776 אלף שקל בפעילות הברוקראז' זאת לעומת רוווח זניח ברבעון מקביל. "יש תחרות מאוד קשה בברוקראז'. המרווחים יורדים, הבנקים מתרחבים בפעילות, ובנוסף לכל זה יש כניסה של שחקנים חדשים לענף", אמר אתמול עמית ורדי, מנכ"ל לידר שוקי הון. ורדי מציין כי גורם נוסף שמכביד על לידר שוקי הון הוא הבחירה מרצון שלא להעניק שירותי ברוקראז' לבית ההשקעות ילין לפידות, זאת מסיבות של מניעת ניגודי עניינים פוטנציאלים. "לילין לפידות אין אפילו חשבון ברוקראז' אצלנו וכל ההכנסות שלנו הם מלקוחות חיצוניים, המדיניות הזו לא תשתנה למרות התחרות הגדלה והקושי להרוויח", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker