דויטשה בנק מעניק לשותפות בלוויתן מחירי יעד הגבוהים ב-40% ממחירן בשוק

"המניות מתומחרות כרגע ללא אופציית הנפט"; "במקרה שלא יימצא נפט יהיו צניחות חדות שייצרו הזדמנויות קנייה"

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

למשקיעים במאגר הגז הטבעי לוויתן שמול חופי חדרה צפויה המתנה של לפחות ארבעה חודשים עד שיקבלו את התוצאות המיוחלות לגבי הנפט בשכבות הקרקע העמוקות של הקידוח. ההסתברות למציאת נפט אמנם נמוכה ועומדת על 8% ו-17% בלבד, אך הספקולציה במניות השותפות - דלק קידוחים (22.5%), אבנר (22.5%) ורציו (15%) - נסובות סביב עניין זה ומשפיעות על מחיריהן בשוק.

בסקירה שהוציא דויטשה בנק, רכז המימון לפרוייקט הגז הטבעי "תמר", נכתב כי "רוב המניות של החברות המחזיקות בלוויתן מתומחרות באופן מלא, אך אין בהן ביטוי לסיכוי הלא גבוה למציאת נפט - להוציא את רציו". הבנק העניק לשותפות בלוויתן מחירי יעד הגבוהים ב-40% ממחירן בשוק.

"במקרה של מציאת נפט יעלו המניות של החברות המחזיקות בלוויתן בשיעור תלת ספרתי, ובמקרה שלא יימצא נפט יהיו ירידות במניות של החברות המחזיקות בלוויתן - ירידות שייצרו הזדמנויות קנייה, כיוון הן מתומחרות כרגע כאמור ללא הנפט".

בשל כך, מעניקים בבנק המלצת "קנייה" לשלוש השותפויות, וחברות האם של דלק קידוחים ואבנר - דלק השקעות ודלק אנרגיה. מחירי היעד שמעניקים בדויטשה בנק למניות גבוהים בכ-40% ממחירי השוק הנוכחיים בהם הן נסחרות.

בניגוד למניות לוויתן, זוכה ישראמקו, המחזיקה ב"תמר" בלבד, בהמלצת "החזק" מהבנק, יחד עם מחיר יעד הרחוק ב-7% בלבד מהמחיר בו היא נסחרת - וזאת למרות שבדויטשה מעריכים כי העיכובים בגז המצרי המתחרה ישירות ב"תמר" יסייע לשוויה.

"הערך של המחזיקות במאגרי גז טבעי - ובמיוחד תמר - עלה", הסבירו בבנק, והוסיפו כי "הנחנו שהגז ממצרים ימשיך לזרום. עם זאת, הדרישה של מצרים להעלות את מחיר הגז גם עובדת לטובת החברות - ומאפשרת להן לקבל מחירים טובים יותר עבור הגז. במקרה של הפסקה או ירידה משמעותית בהזרמת הגז תהיה אפשרות גבוהה לעלייה בשווי שהענקנו לשותפויות השונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker