קים קרדשיאן נכנסת לשותפות בקרולינה למקה ארה"ב; תקבל נתח מהחברה ותמלוגים

קסטרו תקים אתר לשיווק משקפי קרולינה למקה בארה"ב ■ ההשקעה בהשקת רשת המשקפיים בארה"ב מוערכת ב-30-20 מיליון דולר ■ את החיבור בין החברה לקרדשיאן יצרה בר רפאלי, ששימשה עד כה פרזנטורית יחידה של הרשת

ערן אזרן
קים קרדשיאן ובר רפאלי
קים קרדשיאן ובר רפאליצילום: צילום מתוך דף הפייסבוק של בר רפאלי
ערן אזרן

כוכבת הריאליטי האמריקאית קים קרדשיאן היא הפנים החדשות של רשת המשקפיים קרולינה למקה. קבוצת קסטרו -הודיס , המחזיקה בבעלות מלאה על קרולינה למקה, חתמה על חוזה נדיב עם קרדשיאן, במסגרתו סוכם כי היא תהיה הפרזנטורית של הרשת ותקבל 10% מחברה בת אמריקאית, שתרכז את פעילות קרולינה למקה בארה"ב.

בנוסף לשותפות בקרולינה למקה ארה"ב, הוסכם כי קרדשיאן תקבל תמלוגים בשיעור של עד 5% ממכירת משקפיים בעיצובה, וכן תשלום עבור הובלת קמפיין לקרולינה למקה בארה"ב, שסכומו לא נמסר. הקמפיין עם קרדשיאן יצולם בפברואר בארה"ב ויעלה באפריל ברשתות החברתיות.

קרדשיאן צפויה לשמש פרזנטורית של קרולינה למקה, לצדה הדוגמנית של בר רפאלי, כחלק מההיערכות של רשת משקפי השמש לכניסה לארה"ב ברבעון השני של 2019 ולהתרחבות בצורה גלובלית. זאת, לאחר שנים ארוכות בהן רפאלי הובילה את פרסום הרשת לבדה. במסגרת שיתוף הפעולה, נקבע כי קרדשיאן תגיע לביקור בישראל בחודש מארס הקרוב.

החוזה עם קרדשיאן נחתם לתקופה של שנתיים -  אך באפשרות קסטרו להאריך אותו בשנה נוספת, כאשר לכל אחד מהצדדים זכות לסיים את ההתקשרות קודם לתום תקופתו, במקרה של הפרות. קסטרו נערכת להשיק בשנה הבאה אתר לשיווק משקפי קרולינה למקה בארה"ב, וכן להקים מערך תפעול, שיווק ומכירה. ההשקעה בהשקה בארה"ב מוערכת ב-30-20 מיליון דולר.

"מערבבת ביזנס ופלז'ר"

קרדשיאן היא מהכוכבות המפורסמות בעולם, מעצבת אופנה ודוגמנית. בעשור האחרון היא מככבת בסדרת הריאליטי "משפחת קרדשיאן" ביחד עם משפחתה. קרדשיאן נשואה בשלישית לראפר קניה וסט. ביוני האחרון היא זכתה בפרס המשפיענית בטקס פרסי האופנה של אמריקה.

קים קרדשיאן
קים קרדשיאןצילום: Charles Sykes/אי־פי

מי שיצרה את החיבור עם קרדשיאן היא רפאלי עצמה, שהיתה בעבר שותפה בקרולינה למקה, טרם המיזוג בין הודיס לקסטרו. "אני שמחה להודיע רשמית על חתימה עם ההסכם של קרולינה למקה עם קים קרדישאן. הכל התחיל בשיחה שלי עם יוסי גביזון, שאמר לי שאחרי סטיבן טיילר, המטרה היא קים קרדשיאן", סיפרה רפאלי במסיבת עיתונאים שכונסה היום (ד').

"אמרתי ליוסי (גביזון), שאם כבר אני מערבבת ביזנס ופלז'ר זה חייב להיות מקצועי, אני לא יכולה לפנות לקים אלא אם אני מבינה את התמונה המלאה. ישבתי עם יוסי על הפרטים העסקיים ופניתי אליה. היא שאלה שאלות אבל אהבה את הקונספט והרעיון לעשות את זה ביחד איתי כחברות. היום אנו מכריזים על שיתוף הפעולה ועל יום הצילומים הבא של שתינו יחד - בפברואר", הוסיפה רפאלי.

קסטרו מתמודדת בימים אלה עם הסביבה המאתגרת בענף האופנה הישראלי, שכוללת מעבר של לקוחות לרכישה באינטרנט על חשבון החנויות המסורתיות. כחלק מהמהלכים להתמודד עם המצב החדש, רכשה קסטרו את מלוא המניות של קבוצת הודיס והתמזגה עמה בעסקה של החלפת מניות. העסקה כללה את תתי-הרשתות הודיס, קרולינה למקה, אורבניקה, אקססורייז וטופ-טן.

במארס האחרון, בעת ההודעה על המיזוג, חשפו בעלי הודיס כי נערך משא ומתן לשכירת שירותיה של קרדישיאן. מי שהוביל את המגעים מול קרדשיאן הוא יוסי גביזון, מייסד הודיס וכיום מבעלי המניות המרכזיים בקסטרו, שאף נפגש עם קרדשיאן במארס בלוס אנג'לס. המטרה היא להפוך את קרולינה למקה לרשת גלובלית של משקפי שמש.

את רשת קרולינה למקה ברלין ייסד גביזון ב-2011. הרשת, שמונה כיום כ-85 חנויות ונקודות מכירה בעיקר בישראל, חוללה מהפכה בענף האופטיקה; היא חדרה לשוק על בסיס אסטרטגיה משולבת של דגמים אופנתיים המיוצרים בסין, בצירוף מחירים נוחים. פרט למשקפי שמש, הרשת מכרה גם משקפי ראייה במודל לואו קוסט בדוכנים, ללא אופטומטריסטים.

הכנסות קרולינה למקה הסתכמו ב-2017 בכ-167 מיליון שקל, והרווח התפעולי הסתכם בכ-24.5 מיליון שקל (לפני הקצאת אופציות לעובדים ופחת). ההון העצמי של החברה הסתכם בסוף 2017 בכ-50 מיליון שקל, מתוך מאזן של 65 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker