חברות ביטוח מתלוננות: הראל חוסמת לנו כתובות IP כדי למנוע תחרות

חברות ביטוח טוענות כי הראל משתמשת באמצעי טכנולוגי אגרסיבי כדי לסכל מעבר של לקוחות ממנה למתחרות. אחת החברות כבר פנתה בנושא לרשות שוק ההון; הראל: הצעד נעשה משיקולים של אבטחת מידע

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל הראל, מישל סיבוני
מנכ"ל הראל, מישל סיבוניצילום: יונתן זינדל / פלאש

חברות ביטוח מתלוננות כי בתקופה האחרונה הראל נוקטת אמצעים אגרסיביים ולא הוגנים כדי לחסום את התחרות ולסכל מעבר של לקוחות מהראל למתחרות, בפרט חברות שמוכרות ביטוחים באופן ישיר — דרך מוקדי מכירות — ולא באמצעות סוכנים. ל–TheMarker נודע כי אחת החברות פנתה באחרונה בנושא לפיקוח על הביטוח.

במסגרת הנחיות רשות שוק ההון, חברת ביטוח יכולה למכור ביטוחי בריאות וביטוחי תאונות אישיות רק לאחר ששיקפה ללקוחות את הביטוחים שכבר יש להם, והראתה להם שהביטוחים שהיא מציעה הם אכן טובים יותר עבורם. כדי לבצע זאת, נוהגים בחברות שונות, בפרט בחברות שפועלות עם מוקדי מכירות, להיכנס באישור הלקוחות לאזור האישי שלהם בחברת הביטוח האחרת. בדרך זאת מתאפשר לחברות לערוך עם הלקוחות השוואה בין הפוליסות שכבר יש להן לבין הפוליסות החדשות שהן מציעות.

אלא שבאחרונה גילו בחלק מהחברות כי הראל, המבטחת הגדולה בתחום ביטוחי בריאות וביטוחי תאונות אישיות, חסמה את כתובות ה–IP שלהן והן לא מצליחות להיכנס באתר הראל לאזור האישי של הלקוחות שפונים אליהן.

כתובות IP משמשות להזדהות ברשת האינטרנט. לכל משתמש המחובר לאינטרנט יש כתובת IP שונה ואם החיבור הוא דרך ספק אינטרנט קבוע, אזי כתובת ה–IP תהיה קבועה.

לטענת החברות הנחסמות, במצב כזה, נציגי המכירות שלהן לא יכולים לשקף ללקוחות שמתעניינים בביטוח אצלן את הביטוחים הקיימים בחשבון והן לא יכולות למכור ללקוחות של הראל ביטוחים נוספים או חלופיים.

בחברת הראל לא מכחישים את הדבר וטוענים שהוא נעשה משיקולים של אבטחת מידע.

מהראל נמסר כי "החברה פועלת לפי הוראות החוק ומשקיעה משאבים משמעותיים למען אבטחת המידע של לקוחותיה, במטרה לשמור על פרטיותם ועל נכסיהם בחברה. חסימת הכניסה לאזור האישי של הלקוח על ידי גורמים זרים נעשית בהתאם להוראות הפיקוח, ובכלל זה חוזרי אבטחת מידע והגנת הסייבר שפורסמו על ידי הפיקוח".

מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון נמסר כי "בעקבות פנייה בעניין, הנושא נמצא בבדיקה. החובה החוקית הנוגעת למכירת מוצר ביטוחי מתייחסת לכניסה של הסוכן יחד עם הלקוח לאתר הר הביטוח, שבו לא קיימת מגבלת גישה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker