ההפסד של כלל ברבעון הראשון מחברת ביטוח המשנה ברודגייט: 76 מיליון שקל

הסכום מצטרף להפסד של 116 מיליון שקל שהסבה ברודגייט במהלך 2010; כלל דיווחה על רבעון שלילי עם הפסד כולל של 50.5 מיליון שקל

נועם בר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קבוצת כלל פתחה היום את דוחות ענף הביטוח לרבעון הראשון של 2010 כשהיא מדווחת על הפסד של 50 מיליון שקל. זאת לעומת רווח כולל של 331 מיליון שקל שרשמה ברבעון המקביל אשתקד. ברודגייט, החברה הבת של כלל הפועלת בתחום ביטוחי המשנה בעולם, הפסידה 76 מיליון שקל ברבעון, זאת כתוצאה משורה של אסונות טבע גדולים שהתרחשו בעולם, ביניהם רעידות האדמה בניו זילנד ויפן וגל שיטפונות באוסטרליה. ההפסד הזה מצטרף להפסד של 116 מיליון שקל שהפסידה ברודגייט ב-2010.

מלבד הבעיות מברודגייט, סבלה כלל משוק הון שלילי שהיה ברבעון ומקשיים עימם מתמודד בית ההשקעות של הקבוצה, כלל פיננסים שהסבו לכלל הפסד של 6.4 מיליון שקל ברבעון, לעומת רווח של 21.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

קבוצת כלל רשמה ירידה ברווח בכל מגזרי הפעילות שלה כולל גמל ופנסיה הנחשבים ליציבים. רווחי פעילות הגמל צנחו ב-28% להיקף של 18.2 מיליון שקל ואילו הרווח מניהול קרן הפנסיה ירד ב-14% ל-14.8 מיליון שקל. זאת כתוצאה מגידול חד של עשרות אחוזים בהוצאות השיווק והוצאות הנהלה.

שי טלמון, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: אמיל סלמן

הרווח לפני מס מפעילות ביטוחי החיים צנח ב-83% ל-45 מיליון שקל, זאת לעומת רווח של 263 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הנפילה ברווח נבע מגביית דמי ניהול משתנים בהיקף זניח של 3 מיליון שקל לעומת דמי ניהול משתנים בהיקף של 157 מיליון שקל ברבעון המקביל. דמי הניהול משתנים נגבים כ-15% מהרווחים שמשיגה חברת הביטוח לבעלי פוליסות ביטוחי המנהלים מסוג משתתפות ברווחים. בתקופה בה שוק ההון לא מניב תשואה חיובית לבעלי הפוליסות, גובה חברת הביטוח רק את דמי הניהול הקבועים בשיעור של 0.6% מהנכסים המנוהלים בפוליסה. כלל מדווחת על גידול בשיעור הפדיונות של פוליסות ביטוח חיים ממה שצפו, מה שמצריך הגדלה של העתודות.

למרות הרבעון החלש, הצליחה כלל להשיג צמיחה של 5% בפרמיות ברוטו שנגבו להיקף של 2.5 מיליארד שקל. את עיקר הגידול רשמה פעילות ביטוחי הבריאות שמנהלת כלל ביטוח. הפרמיות שגבתה כלל בפעילות הזו צמחו ב-10% להיקף של 305 מיליון שקל, אך בה בעת הרווח צנח ב-37% ל-17.6 מיליון שקל, זאת כתוצאה מגידול בתביעות בתחום הביטוח הסיעודי.

נכון לסוף הרבעון הראשון של 2011 מנהלת קבוצת כלל 179 מיליארד שקל, זאת כולל כ-33 מיליארד שקל המנוהלים בחברה הבת טיטניום שפועלת בתחום ניהול התיקים מעבר לים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker