הכנסות מיטב ברבעון הראשון צמחו ב-13% ל-105 מיליון שקל

בזמן שבתי השקעות אחרים מדווחים על תחרותיות גוברת ושחיקה בהכנסות מיטב הראה שיפור ברוב הפרמטרים

נועם בר
שתפו בפייסבוק

בית ההשקעות מיטב ממשיך לצמוח: למרות התחרות הגדולה בשוק ההון ודיווחים על שחיקה רוחבית של חברות רבות בענף בדמי הניהול ובעמלות שנגבות, מצליחה מיטב להציג צמיחה בדו"חות הרבעוניים שלה. הכנסות בית ההשקעות צמחו ברבעון הראשון של השנה ב-13% להיקף של 105 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 93 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח לפני מס שהשיג מיטב גדל גם הוא ב-8.7%, לכ-20 מיליון שקל ברבעון.

נכון לסוף הרבעון הראשון, מנהל מיטב נכסים בהיקף של 37 מיליארד שקל. דמי הניהול שהניבו הנכסים המנוהלים לבית ההשקעות צמחו ב-9% ל-80.5 מיליון שקל.

צבי סטפק, יו"ר מיטבצילום: ניר קידר

גם פעילות הברוקראז' של בית ההשקעות צמחה והניבה הכנסות של 17.7 מיליון שקל לעומת 15.6 מיליון שקל ברבעון מקביל. הצמיחה בהכנסות מהפעילות הושגה על אף התחרות הגוברת בענף, בשל כניסת הבנקים לתחום ושחיקת העמלות בו. עם זאת, מגזר הפעילות הזה כולל הכנסות מפעילויות אחרות בבית ההשקעות, דוגמת מכללת מיטב ומיטב בנפיטס, העוסקת בתכניות תגמול לעובדים.

תיק הנוסטרו שמנהל מיטב הניב הכנסות של 6.4 מיליון שקל - 90% יותר מהרבעון המקביל, בזמן שבתי השקעות אחרים בענף מדווחים על צניחה ברווחי הנוסטרו בשל שוק ההון החלש יחסית שהיה ברבעון הראשון של 2011.

לפני שלושה שבועות העריכה פירמת רואי החשבון PWC את מיטב בשווי שבין 815 מיליון שקל ל-900 מיליון שקל. בהערכת השווי הניחו ב-PWC כי הכנסות מיטב ב-2011 יעברו את הרף של 400 מיליון שקל, מה שעל בסיס תוצאות הרבעון הראשון מסתמן כנכון.

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דשצילום: תום ברטוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker