בריטיש ישראל של משפחת עופר גייסה כ-587 מיליון שקל

סך הביקושים בשלב המוסדי והציבורי של ההנפקה הגיעו לכ-1.2 מיליארד שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת הנדל"ן בריטיש ישראל, שנרכשה בחודש שעבר על ידי מליסרון (70%) מקבוצת משפחת עופר, גייסה איגרות חוב בהיקף של 587 מיליון שקל. החברה קיבלה ביקושי יתר בהנפקה בהיקף של כ-1.2 מיליארד שקל, שהביאו את החברה להגדיל את היקף הגיוס הראשוני המתוכנן מ-200 מיליון שקל לכ-587 מליון שקל.

במסגרת ההנפקה, בריטיש ישראל ביצעה הרחבה של סדרה ג' של איגרות החוב שלה. האיגרת צמודה למדד, ועומדת לפדיון בתשלומים חצי שנתיים בין השנים 2013 עד 2023. המח"מ של הסדרה עומד על כ-6 שנים והיא מדורגת בדירוג A+ על ידי מעלות. איגרות החוב הוצעו למשקיעים בתשואה של כ-4.27%. את ההנפקה הוביל קונסורציום בראשות אקסלנס נשואה חיתום, פועלים אי.בי.אי, כלל פיננסים, לאומי פרטנרס, מיטב הנפקות, מנורה-מבטחים וברק קפיטל.

"ההנפקה תורמת בצורה חיובית לגיוון מקורות המימון של החברה ולהארכת מח"מ התחייבויותיה הפיננסיות", אמר יעקב אקילוב, מנהל פעילות שוק ההון בחברת בריטיש ישראל. "בנוסף ההנפקה תתרום בצורה חיובית להורדת הריבית הממוצעת שנושא חוב החברה, ולהמשך שיפור הנזילות והגמישות הפיננסית, החשובות לצורך המשך מגמת הצמיחה, באמצעות פיתוח והשבחה של נכסי החברה וניצול הזדמנויות בשווקים", הסביר.

בריטיש ישראל, הינה חברת נדל"ן המתמחה באחזקה, ניהול והשכרה של נכסים מניבים, בעיקר מרכזי מסחר ומשרדים. בשבוע שעבר פירסמה החברה את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2011 והציגה שיפור של 28.5% בהכנסות, שהסתכמו ב-259 מיליון שקל. ה-NOI (רווח נטו מהשכרת נכסים) עלה ב-7% לרמה של 139 מיליון שקל. בשורה התחתונה נחתך הרווח הנקי של החברה ב-44% לרמה של 50 מיליון שקל.

השליטה בבריטיש נרכשה על ידי מליסרון (70%) בחודש שעבר מידי לואי נואי ופויו זבדלוביץ תמורת 1.7 מיליארד שקל. "רכישת בריטיש ישראל על ידי מליסרון ועופר השקעות היא רכישה אסטרטגית חשובה ביותר", אמרה אז ליאורה עופר, יו"ר מליסרון. " לחברת בריטיש יש פיזור ופריסה של קניונים ונכסים מניבים בכל הארץ. אחזקות בריטיש בפארקים לתעשייה עתירת ידע ומשרדים - מגוונים את אחזקותיה".

בבעלות בריטיש, שמנוהלת על ידי עמיר בירם שאמור לסיים את תפקידו בקרוב, למעלה מ-25 נכסים, בעיקר קניונים, בשטח כולל של למעלה מ-450 אלף מ"ר (חלק החברה). הנכסים הבולטים שבבעלות החברה הם: גרנד קניון בחיפה, קניון רחובות, קניון אבנת, פארק אזורים בפתח-תקוה, בילו סנטר, קניון השרון, קניון לב אשדוד ועוד. החברה נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-2.2 מיליארד שקל. בנשה האחרונה עלת מניית החברה בכ-41%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker