מניית מכתשים יורדת ב-2% לאחר הכחשת ביטול העסקה עם כמצ'יינה

כור: ממשיכים לקדם במרץ את עסקת כמצ'יינה; נערער על החלטת הביניים בעניין התביעה הייצוגית

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

מניית מכתשים אגן יורדת ונסחרת עתה במחיר של 17.40 שקל - נמוך ב-14% ממחיר העסקה, בשל הערכות שהעסקה למכירת החברה לחברת כמצ'יינה עומדת בפני ביטול. מניית כור שהיא בעלת השליטה במכתשים (47%) יורדת ב-5.7%.

חברת כור דיווחה בינואר על מכירת השליטה בחברה לחברת כמצ'יינה תמורת 1.44 מיליארד דולר, כלומר לפי שווי חברה של 2.4 מיליארד דולר.

באחרונה דיווחה כור שחברת כמצ'יינה קיבלה את כל אישורי הרשויות הרגולטוריות בסין  להשלמת העסקה שבמסגרתה אמורה כמצ'יינה להחזיק ב-60% ממניותיה של מכתשים ואילו כור תוסיף להחזיק ב-40%. בעקבות הפיכתה לחברה פרטית, אמורה מכתשים להימחק מהמסחר בבורסה.

מרבית החזקות הציבור במכתשים הן של קרנות גידור ומשקיעים זרים שרכשו אותה במחצית אוקטובר 2010 עם ההודעה של כור על המו"מ שהיא מנהלת עם כמצ'יינה למכירת השליטה בחברה. כחלק מהעסקה היתה אמורה כור לקבל הלוואה של 960 מיליון דולר ל-7 שנים מבנק סיני שהבטוחה היחידה לפרעונה הן 40% ממניות מכתשים שיהיו בידה כך שההלוואה היא אופציית רכש שנתנה כמצ'יינה לכור. שווי ההטבה הגלום באופציה נאמד על ידי משרד סוארי ושות' ב-160 עד 185 מיליון דולר.

לפי החלטת הביניים של השופטת דניה קרת-מאיר, כור אינה זכאית לתמורה עודפת בשל ההטבה שבהלוואת הנון ריקורס שכור אמורה לקבל מהבנק הסיני, וכי יש לחלק את שוויה של אותה תמורה בין כל בעלי המניות של החברה.

חברת כור, בעלת השליטה במכתשים אגן, הגיבה לשמועות על קשיים בעסקה כשהודיעה לבורסה שהיא ממשיכה לקדם במרץ את עסקת כמצ'יינה במטרה להשלימה. במקביל, בכוונתה להגיש בקשת רשות ערעור על החלטת הביניים של השופטת דנה קרת מאיר בעניין הבקשה להכרה בתביעה נגד כור כתובענה ייצוגית בנושא קיפוח לכאורה של הציבור שנובע מהעובדה שרק כור תיהנה משווי האופציה שגלום בהלוואה ללא זכות חזרה ללווה (Non Recourse) שתקבל מבנק סיני. סכום התובענה הייצוגית הוערך על ידי התובע ב-381‑762 מיליון שקל.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker