הסטארט-אפ זנסיטי גייס 6 מיליון דולר כדי לגלות מה מפריע לתושבי העיר

המערכת של זנסיטי מזהה את הנושאים המעסיקים את התושבים ואת ומידת שביעות הרצון שלהם מתחומי האחריות של העירייה ■ לחברה כבר 27 לקוחות משלמים, ובהם תל אביב, אילת, באר שבע, סן אנטוניו שבטקסס, ווסט סקרמנטו בקליפורניה

עובדי חברת זנסיטי
עובדי חברת זנסיטיצילום: אורי טאוב
רותי לוי
רותי לוי

הסטארט-אפ זנסיטי (Zencity) הפועל בתחום הערים החכמות, השלים סבב גיוס הון של 6 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן ההון סיכון ורטקס, ואליה הצטרפו M12 - קרן ההון סיכון של מיקרוסופט, וכן המשקיעים הקיימים בחברה - קיינן פרטנרס. המשקיעים החדשים של זנסיטי התוודעו לחברה לאחר שהעניקו לה את המקום הראשון בתחרות Innovate.AI, שמטרתה לאתר סטארט-אפים שרותמים יכולות של בינה מלאכותית לטובת פתרון אתגרים משמעותיים. ההון החדש מביא את סך הגיוסים של החברה ל-7.7 מיליון דולר.

המערכת של זנסיטי מתחברת למוקד העירוני ולמידע ציבורי ברשתות החברתיות, מזהה את הנושאים הבוערים במרחב העירוני ומציגה למקבלי ההחלטות בעיר את מצב העיר בכל עת באמצעות ניתוח אוטומטי הכולל ניתוח סנטימנט, סיווג לנושאים, זיהוי מיקום גיאוגרפי ועוד. היא עושה זאת בעברית, אנגלית וצרפתית.

בעיתות משבר, המערכת מציפה אירועים חריגים, ואילו בשגרה ניתן להשתמש בה כדי לבחון מגמות, וכן תגובות של התושבים לאירועים ביטחוניים, אירועי תרבות ופעילות שוטפת בעיר כמו פינוי אשפה, דו"חות חניה או עבודות בנייה.

"כיום ערים מוציאות מאות מיליוני דולרים מכספי ציבור בשנה על שירותים לתושביהן, אולם מתקשות לקבל עליהם משוב ולמדוד את ההשפעה והביצועים של שירותים אלה", אומר איל פדר-לוי, מנכ"ל החברה. "בניגוד לכלים המסורתיים הקיימים לאיסוף משוב מתושבים כגון סקרים טלפוניים ומפגשי שיתוף ציבור, פלטפורמה של זנסיטי מסייעת לאסוף מידע מהתושבים באופן רחב, בזמן אמת ולאורך זמן על בסיס מידע שכבר קיים. בצורה זו המערכת תורמת לצמצום הפער בין הנהלת העיר לתושביה, ומאפשרת לרשויות המקומיות למנף נתונים אמיתיים מהתושבים בתהליכי קבלת החלטות שונים".

בין לקוחות זנסיטי נמצאות 12 ערים ישראליות ובהן תל אביב, אילת, באר שבע ורמת גן, ו-15 ערים בארה"ב הפזורות על פני שמונה מדינות וביניהן סן אנטוניו וארלינגטון (טקסס), ביברטון (אורגון), ווסט סקרמנטו (קליפורניה) ופורט לודרדייל (פלורידה). המודל העסקי של החברה הוא דמי שימוש, הנקבעים לפי גודל האוכלוסייה בעיר. ההון החדש ישמש את החברה למאמצי שיווק בארה"ב ולהגדלת צוות הפיתוח בישראל.

לחברה מתחרים מסוגים שונים, החל בחברות עם פתרונות בינה עסקית קלאסיות כמו אורקל ו יבמ , שמוכרות מוצרים כלליים לניתוח מידע; עובר בחברות שמבצעות ניטור למדיה החברתית כמו dataminr או geofeedia, ועד כלים שמאפשרים לעשות שיתוף ציבור דרך פלטפורמות דיגיטליות.

זנסיטי הוקמה ב–2015 על ידי פדר־לוי ועידו עברי, המשמש כסמנכ"ל הטכנולוגיות. היא מעסיקה כיום 20 עובדים במשרדיה בתל אביב. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker