גם מאיר שמיר מתעניין: השווי של ילין לפידות כבר הגיע ל-400 מיליון שקל

בשנה וחצי האחרונות נהנה בית ההשקעות מגיוסים גדולים והפך למותג הברוקרים החזק ביותר

שרית מנחם כרמי
שרית מנחם כרמי
שתפו בפייסבוק

>> הנכסים המנוהלים של בית ההשקעות ילין לפידות לא מפסיקים לצמוח ובקרוב יחצה בית ההשקעות את מחסום ה-5 מיליארד שקל בקופות הגמל. זאת לאחר שגם באפריל, התייצב ילין לפידות בראש טבלת המגייסים בקופות הגמל עם גידול של 227 מיליון שקל, תוך שהוא משאיר פער גדול למגייס הגדול אחריו - דש איפקס שגדל ב-27 מיליון שקל.

כך, מלבד העובדה שבית ההשקעות נהנה מגיוסים יפים בקופות הגמל וקרנות הנאמנות בשל ביצועי היתר שהוא מציג ביחס לשוק, הוא נהנה מזרם משקיעים מתעניינים. המייסדים ומנהלי ההשקעות הראשיים, דב ילין ויאיר לפידות מחזיקים ב-50% מבית ההשקעות. יתרת האחזקות בבעלות לידר שוקי הון שבשליטת דן דוד, המיוצג בישראל על ידי צחי אפולויג.

ל-TheMarker נודע כי קבוצת משקיעים בראשות מאיר שמיר התעניינה בחודשים האחרונים ברכישת לידר שוקי הון בשל אחזקותו בילין לפידות. אולם, המגעים לא הבשילו והעסקה התקררה. ההערכות הן כי המחיר שהציע שמיר לא סיפק את נציגי לידר.

מניית לידר שוקי הון נסחרת בכ-13 שקל, מחיר המעניק לחברה שווי שוק של 166 מיליון שקל. לפי הערכות, הציע שמיר כ-20 שקל למניה - מחיר המשקף שווי שוק של 250 מיליון שקל ללידר שוקי הון - פרמיה של 50% על מחיר השוק היום. מחיר זה ללידר שוקי הון משקף שווי של 300 מיליון שקל לילין לפידות (150 מיליון שקל עבור האחזקות של לידר).

מקורבים לעסקה אמרו השבוע כי למרות הפרמיה הגבוהה שהוצעה "העסקה עדיין לא שם". נראה כי בין הסיבות לכך היא שבית ההשקעות ממשיך לצמוח והתמחור נוסק בהתאם. לפי גורמים בשוק המקורבים לעסקה, השווי של ילין לפידות כיום הוא סביב 400 מיליון שקל - כשליש יותר מהשווי שבו תומחר לפני כחצי שנה.

הנכסים הצומחים של ילין לפידותצילום: TheMarker

ילין לפידות נמצא במומנטום חיובי מאוד בשנה האחרונה והוא מנהל היום כמעט 15 מיליארד שקל, מתוכם כ-5 מיליון שקל בקופות הגמל וכ-4.5 מיליארד שקל בקרנות הנאמנות. יתר הנכסים מנוהלים בתיקים מנוהלים. בסוף 2009, ניהל בית ההשקעות בגמל 2.6 מיליארד שקל כלומר היום, שנה וחצי אחרי, הוא כמעט והכפיל את נכסי הגמל. תמונה דומה עולה בקרנות הנאמנות שניהלו בסוף 2009 2.3 מיליארד שקל ומנהלות היום 4.5 מיליארד שקל. ממבטח שמיר מסרו כי היא לא נמצאת במו"מ עם לידר שוקי הון וכי אין לה שום כוונה להשקיע בחברה. בלידר שוקי הון מסרו כי לא מתנהל מו"מ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker