לייפבונד גייסה 20 מיליון דולר ממוריס קאן, ליאון רקנאטי וחברים

מנכ"ל החברה: העובדה שהחברה הצליחה לגייס הון משמעותי באווירה הכלכלית בה אנו מצויים היא עדות לפוטנציאל שטמון בטכנולוגיה שלה

רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רם עוזרי

חברת לייפבונד, המפתחת מוצרים בתחום הביו-כירוגיה, הודיעה היום על גיוס של 20 מיליון דולר. את הגיוס הובילו קרנות ההון סיכון גיזה ואורום- קרן ההון סיכון של מוריס קאן. המשקיעים הותיקים של החברה- קרן פיטנגו, רוברט טאוב, חברת ההשקעות גלנרוק של ליאון רקנאטי וקבוצת זיטלמן האמריקאית- לקחו אף הם חלק בגיוס.

מדובר על סבב גיוס שלישי של החברה המפתחת דבק כירורגי המיועד למניעת דליפות ומוצרים לעצירת דימומים. ההון שגויס, אומרים בחברה, ישמש להשלמת השלב הפרה קליניו הקליני של המוצר הראשון שפיתחה החברה: דבק איטום ביולוגי המונע דליפות לאחר ניתוחים באזור החיבור בין שני חלקי המעי. דליפות כאלו, הן כיום גורם סיכון מרכזי לאחר ניתוחים מסוג זה. בפרוצדורות מסויימות, שכיחות הדליפות מגיעה ל-20% מכלל הניתוחים.

מנכ"ל לייפבונד, ישי אתר, אומר כי העובדה שהחברה הצליחה לגייס הון משמעותי באווירה הכלכלית בה אנו מצויים היא עדות לפוטנציאל שטמון בטכנולוגיה של החברה. "צוותים כירורגיים מחפשים כל העת מוצרים חדשניים ויעילים לחסימות דליפות ועצירת דימומים קשים. אנחנו מצפים שהמימון הנוכחי יסייע לנו להגיע עם המוצרים הראשונים שלנו לשוק בהקדם האפשרי. ברגע שיאושרו לשימוש, המוצרים שלנו יהוו חלק הכרחי במערך הכלים העומד לרשות המנתח וישפרו משמעותית את הטיפול הרפואי".

יובל אבני, שותף בגיזה המצטרף לדירקטוריון החברה, הוסיף כי "כמנתח המודע לצורך בדבקים כירורגיים, לא היה לי ספק בנוגע ללייפבונד. במיוחד לאחר שניסיתי את המוצר בעצמי והייתי עד לביצועיו המעולים, היה לי ברור שאנו רוצים להשקיע ולהיות מעורבים בחברה".

לייפבונד הוקמה ב-2007 על ידי המנכ"ל אתר, ששימש בעבר כסמנכ"ל בחממת משגב, ואורן פרייס בלום המשמש כסמנכ"ל תפעול. בסבב הראשון גייסה לייפבונד 1.5 מיליון דולר. בסבב זה השתתפו קרן טרנדליינס ישראל וקבוצת זיטלמן האמריקאית. בסבב הגיוסים השני שחל ב-2009 גייסה החברה 8.5 מיליון דולר בהובלת פיטנגו ורוברט טאוב. משרדי החברה ממוקמים בפארק העסקים בקיסריה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker