בדיסקונט משכנתאות לא מזהים שינוי במגמת הביקושים: תיק האשראי גדל ב-10.5%

הרווח הנקי של הבנק זינק במהלך הרבעון הראשון ב-43% לכ-9 מיליון שקל; על רקע הביקושים גדלו גם הפרשות בגין חובות בספק לגבייתם ל-2.6 מיליון שקל

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק

הרווח הרבעוני מפעילות הליבה של דיסקונט משכנתאות מתן אשראי לציבור הרחב למטרת לרכישת הדיור - גדל בכ-25% לעומת הרבעון אשתקד לסך 31 מיליון שקל, כך עולה מדו"חותיה הכספיים של החברה לרבעון הראשון של השנה, אשר פורסמו היום. ההכנסות התפעוליות הנובעות בעיקר בגביית עמלות טיפול באשראי נותרו יציבות, ברמה של כ-11 מיליון שקל. בבנק ציינו כי לא מזהים שינוי במגמת הביקושים במשק.

בשורה התחתונה, דיווח אגף המשכנתאות של בנק דיסקונט על רווח נקי של 8.9 מיליון שקל - גבוה בכ-43.5% בהשוואה לרבעון המקביל. כמו כן נהנתה החברה ברבעון הראשון של 2011 מתזרים המזומנים החיובי של כ-31 מיליון שקל מפעילותה השוטפת, בהשוואה לתזרים שלילי של 12.5 מיליון שקל בתקופה אשתקד.

תיק האשראי לציבור של דיסקונט משכנתאות גדל בכ- 10.5% לעומת התקופה המקבילה, והסתכם בכ-17.7 מיליארד שקל. היקף מתן האשראי החדש עלה ב-7% לעומת הרבעון המקביל והסתכם בכ-960 מיליון שקל.

יחד עם התרחבות פעילות מתן האשראי לרכישת הדיור, גדל גם סעיף ההפרשות להפסדי אשראי ל-2.6 מיליון שקל - לעומת קיטון של 1.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. מדובר בסעיף הפרשה לחובות מסופקים, שהוא רישום חשבונאי שהבנק עושה עבור חובות שהוא מטיל ספק ביכולתו לגבות. המינוח משתנה בהתאם להוראות החדשות של מפקח על הבנקים. הגידול בהפרשות נבע מהלוואות לדיור, שניתנו בשיעור מימון מעל 60% בהתאם להוראות החדשות של המפקח על בנקים.

אתי לנגרמן, מנכ"ל הבנק, ציינה: "תוצאות הבנק ברבעון הראשון של שנת 2011 מציגות גידול ברווח הנקי, שנובע בעיקרו מגידול מתמשך בהיקף תיק האשראי של הבנק וגידול בהכנסות המימון, לצד המשך מגמת הפרשה נמוכה להפסדי אשראי".

צילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker