גזית גלוב השקיעה 3.4 מיליארד שקל בנכסים והגדילה את הרווח התפעולי בכ-55% ל-857 מיליון שקל

מנגד, עליית מדד המחירים העבירה את החברה להפסד של 17 מיליון שקל לבעלי המניות; תחלק דיבידנד של 60 מיליון שקל

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

חברת הנדל"ן המניב, גזית גלוב, המנהלת 663 נכסים, בעיקר מרכזים מסחריים, בארה"ב, קנדה, אירופה, ברזיל וישראל והנסחרת במדד ת"א 25, פירסמה הבוקר את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2011. החברה דיווחה על גידול של 11.6% בהכנסותיה מהשכרת מבנים וממכירת בניינים וקרקעות לעומת הרבעון אשתקד - לכ-1.44 מיליארד שקל. עיקר הגידול נבע מרכישת חברת Capco האמריקאית, בעלת כ-13 נכסים מניבים, והפעלת נכסים אחרים שנרכשו במהלך השנה שעברה.

הרווח התפעולי שנבע מפעילותה השוטפת של החברה זינק בכ-55% בהשוואה לרבעון המקביל לסך 857 מיליון שקל כתוצאה מהרחבת פעילות. לשיפור בשורה התפעולית תרמה עליית ערך נכסים להשקעה שברשות החברה. שווי הוגן של נכסים אלו עלה ב-69 מיליון שקל לעומת ירידת שווי בסך 46 מיליון שקל בתקופה מקבילה, בעיקר בגין נכסים בקנדה.

עם זאת, בשורה התחתונה, עברה החברה להפסד נקי לבעלי מניותיה בסך 17 מיליון שקל בהשוואה לרווח של 218 מיליון שקל ברבעון הראשון 2010. הדבר נובע מעלייה חדה בהוצאות המימון של החברה לצד ירידה בהכנסות מסעיף זה כתוצאה מעליית מדד המחירים לצרכן בישראל, הוצאות שערוך נגזרים פיננסיים ופדיון מוקדם של איגרות חוב על ידי חברת הבת אטריום, המרכזת את פעילות הקבוצה באירופה.

תזרים המזומנים אשר נבע מפעילותה השוטפת של החברה נותר חיובי והסתכם בכ-342 מיליון שקל בשל הוספת נכסים מניבים לתיק ההחזקות. בתקופה המקבילה זרמו לקופת החברה כ-88 מיליון שקל בלבד.

הפסדי גזית לא מנעו מדירקטוריון להחליט על חלוקת רווחים שהצטברו בעבר למשקיעיה. החברה תשלם כ-60.2 מיליון שקל דיבידנד במזומן בתחילת חודש יולי כך שכל מחזיק מניה אחת יזכה לתוספת של 39 אגורות במועד שנקבע.

חיים כצמן, יו"ר גזית גלובצילום: גיל לביא

רוני סופר, מנכ"ל גזית גלוב, אמר: "המשכנו במהלך הרבעון את מומנטום הצמיחה החזק עם השקעות בכל הקבוצה של למעלה מ- 3.4 מיליארד שקל ברכישות, פיתוח ופיתוח מחדש. סימני היציבות בשווקי הנדל"ן הבינלאומיים בהם אנו פועלים איפשרו לנו לנצל הזדמנויות להרחבת הפלטפורמה הגלובאלית תוך המשך התמקדות בנכסים מסוג וביסוס יתרון הגודל ברוב אזורי הפעילות של החברה במקביל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker