דלק אנרגיה: הרווח התפעולי גדל ב-22% ל-66 מיליון שקל

החברה רשמה רווח ממימוש נכסי גז ונפט כמו ים תטיס של כ-90 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

דלק אנרגיה, מקבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הראשון, ממנו עולה כי החברה רשמה עלייה של 22% ברווח התפעולי, ל-66 מיליון שקל. כמו כן, רשמה החברה גם גידול של יותר מפי 4 ברווח הנקי, ל-71 מיליון שקל (המיוחס לבעלי המניות).

עיקר פעילותה של דלק אנרגיה הינו בחיפושי נפט וגז על ידי החברות דלק קידוחים ואבנר חיפושי נפט. היא שותפה בתגליות הגז המשמעותיות "מרי", "נועה" "תמר", "דלית" ו"לויתן" שנתגלו מול חופי ישראל, מפתחת את פרוייקט "תמר", ומפיקה ומספקת גז טבעי משדה "מרי" לצרכנים בישראל. בנוסף לכך עוסקת החברה בפעילות הפקת נפט וגז טבעי בארה"ב (אשר מרביתה נמכרה), ומחזיקה בחברות הפועלות ברוסיה ובאוסטרליה לחיפוש נפט.

יצחק תשובהצילום: דודו בכר

הכנסות החברה גדלו ברבעון הראשון ב-40% לכ-124 מיליון שקל, בהשוואה ל-88.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. במהלך הרבעון רשמה החברה רווח ממימוש נכסי גז ונפט (כמו מקידוח "ים תטיס") של כ-90 מיליון שקל. הוצאות שונות הותירו את החברה ברווח תפעולי של 66 מיליון שקל, גידול של 22% בהשוואה לכ-47.5 מיליון שקל בשנה הקודמת.

הוצאות המימון של החברה - כלומר, העלויות בגין הלוואות שונות שנטלה החברה - זינקו ביותר מפי 2, ל-51.3 מיליון שקל. עם זאת, החברה הציגה גדיול מרשים ברווח הנקי: בשורה התחתונה היא רשמה גידול של יותר מפי 4 ל-71 מיליון שקל, המיוחס לבעלי המניות.

בשבוע שעבר (לאחר תאריך המאזן) נחתם בין השותפים בפרויקט ים תטיס, לבין בתי זקוק לנפט (בזן) הסכם לאספקת גז טבעי. בהתאם להסכם, התחייבה בזן לרכוש מהמוכרים גז טבעי בהיקף של BCM 1.2. תמורת ההסכם תשולם במשך תקופה של יותר משנתיים, החל מחודש יוני 2011.

בחודש מארס השנה פרש יו"ר דלק אנרגיה יורם טורבוביץ' מתפקידו כיו"ר החברה. במסגרת תפקידו הוביל טורבוביץ' את המאבק בהמלצות ועדת ששינסקי להעלאת תמלוגי הגז. "אנחנו רואים את מסקנות ועדת ששינסקי כהלאמה", אמר טורבוביץ' בעבר.

יורם טורבוביץ'
יורם טורבוביץ'

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker