אפריקה תעשיות במו"מ לרכישת פעילות מחברת יעקבי תמורת 130 מיליון שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

>> חברת אפריקה ישראל תעשיות מנהלת מו"מ לרכישת הפעילות של חברת יעקבי ברזל לבטון בתחום הברזל לבניין. אפריקה ישראל תעשיות מעריכה שהתמורה שתשלם בעבור פעילות הברזל של יעקבי תהיה 130-150 מיליון שקל. החברה מציינת כי התמורה בעד הפעילות הנרכשת עשויה להשתנות לאחר שיתברר שווי המלאי של יעקבי.

אפריקה תעשיות מנהלת גם משא ומתן עם יעקבי לחתימה על הסכמי שכירות בנוגע לשלושה מתחמי קרקעות, שבהם יעקבי משתמשת לצורך תפעול הפעילות הנרכשת בראשון לציון ובבאר טוביה.

יעקבי עוסקת בין היתר בעיבוד ברזל לזיון בטון לתשתיות ולבניין, בייצור רשתות מרותכות וייצור כלונסאות וכלובי פלדה מרותכים לביסוס ולדיפון מבנים בישראל, וכן בשיווק מוצרים שעובדו או יוצרו על ידיה.

אפריקה תעשיות מייצרת ומשווקת מוצרים ושירותים בתחום הפלדה באמצעות חברת פקר פלדה. בנוסף, עוסקת החברה בייצור ושיווק של מוצרי קרמיקה ופורצלן, וכן מוצרים נוספים לתחום הבנייה, השיפוצים ועיצוב הבית באמצעות החברה הבת נגב קרמיקה (74.7%).

אפריקה תעשיות הרוויחה 52 מיליון שקל במחזור של 1.9 מיליארד שקל ב-2010, בהשוואה לרווח של 37 מיליון שקל במחזור של 1.4 מיליארד שקל ב-2009. החברה נסחרת בשווי שוק של 398 מיליון שקל, לאחר עלייה של 90% ב-12 החודשים האחרונים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker