הערת עסק חי למילניום השלישי מקבוצת אי.די.בי

יורם גביזון

>> חברת המילניום השלישי מקבוצת אי.די.בי נמחקה מהמסחר בבורסה לפני חמישה שבועות בעקבות הצעת רכש שפירסמה גנדן תיירות. עברה הקרוב של המילניום השלישי עדיין רודף אותה, בשל החובה לפרסם את התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של 2011, שבה חברה עדיין היתה בורסאית.

המילניום השלישי, שמשווקת ומוכרת שירותי תיירות, יוצאת לקבוצות וליחידים ומארגנת כנסים, הפסידה 3.8 מיליון שקל במחזור של 42.7 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2011 בהשוואה להפסד של 3.4 מיליון שקל במחזור של 32.8 מיליון שקל ברבעון המקביל לו ב-2010.

קסלמן וקסלמן PWC, רואי החשבון של החברה, מציינים שהמילניום השלישי סובלת מגירעון בהון של 16.5 מיליון שקל ומגירעון של 27.3 מיליון שקל בהון החוזר. קסלמן וקסלמן כותבים שנוכח נסיבות אלה יש ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של המילניום כעסק חי, ומזכירה כי הנהלת החברה שוקדת בימים אלה על תוכנית הבראה שתכלול צמצום עלויות ישירות ועקיפות, הגדלת כוח השיווק של החברה ושיפור הרווחיות הגולמית. קסלמן וקסלמן PWC מעריכה שיכולתה של המילניום השלישי לפרוע את התחייבויותיה מותנית בגיוס אשראי נוסף.

המילניום חייבת 23.5 מיליון שקל בגין אשראי לזמן קצר וחלויות שוטפות של הלוואות לזמן ארוך, שכנגדן יש לה מזומן ושווי מזומן ב-2.6 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker