סיכום אנליסטים: למה הזהב עולה, מניות הטכנולוגיה ומה עם מניית טבע הבאה?

נדב עבודי
נדב עבודי

הבורסה בתל אביב נסגרה בירידות שערים של 1.5% במדדים המובילים. המסחר התנהל על רקע המתיחות הפוליטית בין ישראל לבין ארה"ב ועל רקע הודעה על עסקת הענק למכירת גז בין ים תטיס של קבוצת דלק ובז"ן של החברה לישראל.

להלן מספר המלצות וסקירות אנליסטים נבחרות מהיום:

לקראת תוצאות פרטנר, בהראל חוזרים על המלצת "תשואת שוק" ומורידים את מחיר היעד ל-68 שקל

בהראל פיננסים סבורים שהסיפור של הרבעון בענף הסלולר הוא מכירת ציוד הקצה ופרטנר לא תהיה חריג בהקשר הזה. "מכירת כמות גבוהה של מכשירי קצה משפרת באופן זמני את התוצאות הכספיות אך תוביל קרוב לוודאי לירידה ב-ARPU (הכנסה ממוצעת ללקוח לחודש) ברבעונים הבאים (וזה עוד מבלי לקחת בחשבון את השפעות התחרות)", אומר רמי רוזן, אנליסט הטלקום והטכנולוגיה ומנהל מחלקת המחקר בהראל פיננסים. "ברבעון הזה נראה את ההשפעה (על פני חודש) של סמייל 012 על התוצאות העסקיות."

>>> להמשך הסקירה

מגדל שוקי הון מורידים מעט את מחיר היעד של אלביט מערכות ל-211 שקל ומשמרים המלצת "קנייה"

אלביט הציגה תוצאות חלשות לרבעון זה אולם תוצאות אלה משקפות את הסטגנציה בצבר ההזמנות בשנת 2009, כך אומרים היום במגדל שוקי הון. "אנו סבורים כי עלייה בצבר ההזמנות החל מהרבעון הראשון לשנת 2010 תבוא לידי ביטוי במכירות החברה לקראת סוף שנה זו", אומר ערב יונגר, אנליסט במגדל שוקי הון. "נוסף לעלייה הצפויה במכירות, הסכמי שת"פ נרחבים בברזיל ובישראל טרם נכנסו לצבר ההזמנות ואנו מעריכים כי הסכמים אלו יבשילו לכדי הזמנות בפועל במהלך הרבעונים הקרובים."

>>> להמשך הסקירה

אורי גרינפלד, פסגות: לא נראה העלאת ריבית בארה"ב לפני המחצית השנייה של 2012

מנהל מחלקת המקרו של פסגות על סוף השבוע בשווקים, אסטרטגיית היציאה של הפד והחלטת הריבית ואירופה.

התפוגגות החלומות הפכה את מניות הטכנולוגיה להשקעת ערך

חברות הטכנולוגיה הגדולות בארה"ב עברו בשנים האחרונות מהלך טבעי ומתבקש של התכווצות מכפילים; היעלמות פרמיית החלום מקרבת אותן למשקיעים המעדיפים חברות ערך בשלות ורווחיות.

>>> להמשך הסקירה

הפרא של ימי הבועה התביית

יאהו היא מפעילה של פורטל אינטרנט ומנוע חיפוש המספק גם שירותי מייל וצ'ט. לפי הדירוג של ספקית המידע לאתרים אלקסה, יאהו הוא האתר הרביעי בעולם בפופולריות שלו. היא גם בין חברות האינטרנט הבודדות שהצליחו לשרוד את פיצוץ הבועה.

הביומד צומח - אבל לא מצליח לייצר את "טבע" הבאה

מאות חברות סטארט-אפ ישראליות מכל ענפי מדעי החיים צפויות להציג את מרכולתן בכנס הביומד הישראלי, שיתקיים מחר ומחרתיים בתל אביב, במסגרת שבוע ביומד ישראל 2011. משקיעי ההון סיכון יעברו בכנס בין החברות לחפש טכנולוגיות חדשות להשקיע בהן, ויציגו בעצמם את ההשקעות שלהם בתחום. אחרים יתורו אחר מציאות חדשות. בין האורחים, יגיעו גם בכירים מענפי הביוטכנולוגיה, התרופות והמכשור הרפואי.

>>> להמשך הסקירה

ומדוע מחיר הזהב לא מפסיק לעלות?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker