הציבור ספג הפסד של 17 מיליארד שקל במניות ישראליות ברבעון הראשון

תיק הנכסים של הציבור רשם ירידה ריאלית של 0.4% ועומד כעת על 2.5 טריליון שקל, כך לפי נתוני בנק ישראל

רם עוזרי

הבורסה בתל אביב מדשדשת מתחילת השנה, בניגוד לבורסות חו"ל שהמשיכו במגמת עליות השערים גם ברבעון הראשון של 2011. עובדה זו הביאה לירידה ריאלית של 0.4% בתיק הנכסים של הציבור ברבעון הראשון, לעומת עלייה של 3% בשני הרבעונים הקודמים. שווי התיק בסוף הרבעון עמד על 2.5 טריליון שקל - כך עולה מנתוני בנק ישראל המפורסמים היום.

"הירידה בשווי התיק ברביע הראשון של שנת 2011 נבעה בעיקר מירידת מחירי המניות הנסחרות בארץ", כותבים היום בבנק ישראל."שווי תיק המניות של הציבור בחו"ל המשיך לעלות כתוצאה משילוב של המשך השקעות נטו בנכסים זרים ועליות מחירים בשווקים הבינלאומיים".

רכיב המניות הישראליות של תיק הנכסים של הציבור ספג ירידה של 17 מיליארד שקל כתוצאה מירידת מחירים של 3.4% בבורסה לניירות ערך. הירידה קוזזה בחלקה ע"י עליית מחירים של 3.3% במניות חו"ל, וכן על ידי השקעות נטו באג"ח ומניות בארץ ובחו"ל. מחירי המניות בישראל, יש להזכיר, עלו ברבעון הרביעי של 2010 ב-10% לעומת עלייה של 2% בלבד במחירי מניות חו"ל.

כתוצאה מההתפתחויות האחרונות ירד משקל הנכסים הסחירים בתיק הנכסים של הציבור ב-0.5 נקודות האחוז לרמה של 54%. שיעור הנכסים המוחזקים במט"ח גדל ברבעון ב-0.3 נקודות האחוז ל-16.6% ושיעור הנכסים בסיכון (כלל הנכסים למעט אג"ח ממשלתי, מק"מ, פקדונות ומזומן) עלה ב-0.4 נקודות האחוז והם מהווים 47.3% מכלל הנכסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker