אקוויטי 1 תנהל נכסים עבור קרן הפנסיה של ניו יורק

החברה הבת של גזית גלוב נערכת לגיוס של 100 מיליון דולר, וחתמה על הסכם לשיתוף פעולה ברכישת נכסים קמעוניים עם קרן CRF

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> חברת הנדל"ן גזית גלוב, שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל, פירסמה ביום ה' כי החברה הבת האמריקאית שלה, אקוויטי 1, נערכת לגיוס הון באמצעות הנפקת 5 מיליון מניות (כ-4.4%) בהיקף של כ-100 מיליון דולר. לחתמי ההנפקה תינתן אופציה ל-30 יום לרכוש עד 750 אלף מניות נוספות.

במקביל להנפקה דיווחה גזית גלוב, המנוהלת על ידי רוני סופר, כי הגיעה להסכמות עם חברת הנדל"ן אלוני חץ על רכישה של מיליון מניות של אקוויטי 1 (כ-0.87%) במחיר שבו תתבצע ההנפקה לציבור, ובתמורה כוללת של כ-19 מיליון דולר (כ-68 מיליון שקל). בעקבות המכירה תרשום אלוני חץ בדו"חותיה הכספיים לרבעון השני של 2011 רווח הון נטו של כ-19 מיליון שקל, ותיוותר עם אחזקה של כ-1.6 מיליון מניות של אקוויטי 1 (כ-1.4%) בשווי של כ-32 מיליון דולר, שאותן צפויה אלוני חץ לממש במהלך השנה.

נוסף לכך דיווחה אקוויטי 1 על הקמת שותפות עם קרן הפנסיה של מדינת ניו יורק (CRF - Common Retirement Fund) לרכישת מרכזי קניות מעוגני סופרמרקטים ברחבי ארה"ב.

CRF נחשבת לקרן הפנסיה הציבורית השלישית בגודלה בארה"ב, והיא מנהלת נכסים ב-140 מיליארד דולר, חלקם הקטן בנדל"ן. במסגרת ההסכמות בין הצדדים תנהל אקוויטי את הנכסים ותשכיר אותם, וכן תחזיק ב-30% מהשותפות. היתרה (70%) תוחזק על ידי קרן הפנסיה.

השותפות כבר רכשה מידי אקוויטי שני מרכזי קניות בפלורידה, תמורת סכום כולל של 39.4 מיליון דולר. בשבוע שעבר דיווחה אקוויטי על רכישה של מרכז מסחרי בשטח של כ-5,300 מ"ר בשדרה השביעית במנהטן, ניו יורק, תמורת כ-55 מיליון דולר.

צילום: TheMarker

מידרוג העלתה דירוג לאג"ח של גזית גלוב

בתוך כך, חברת הדירוג מידרוג העלתה את דירוג האג"ח (בהיקף של כ-8.4 מיליארד שקל) של גזית גלוב בדרגה אחת, מרמה של A1 לרמה של Aa3 עם אופק יציב. מדובר בדירוג המשקף התחייבויות מאיכות גבוהה הכרוכות בסיכון אשראי נמוך מאוד.

בין היתר מציינת מידרוג בדו"ח הדירוג שלה לחיוב את הנקודות הבאות: שיפור ביחסי האיתנות הפיננסית בשנים האחרונות נוכח חיזוק בסיס ההון ושיפור במבנה המאזן; שיפור משמעותי בנזילות ובגמישות הפיננסית; מצבת נכסים איכותית בולטת; ואסטרטגיה מימונית סולידית יחסית, שכוללת גידור סיכוני ריבית ומטבע באופן ניכר ביחס להיקף ולאופי פעילותה. מנגד מונים במידרוג כמה גורמים העלולים לפגוע בדירוג או באופק הדירוג: הרעה בנזילות ובגמישות הפיננסית; הרעה משמעותית ביחסי האיתנות של החברה או החברות המוחזקות; פגיעה מהותית במיצוב הפיננסי של החברות המוחזקות והתזרימים, שיפגעו ביחסי הכיסוי של החברה.

רוני סופר אמר אתמול כי "דירוג האשראי של החברה היה מאז ומתמיד בראש סדר העדיפויות של הנהלת החברה. פעלנו תמיד לכך שהמבנה הפיננסי של החברה יהיה חזק, עם גמישות מקסימלית ויתרות נזילות גבוהות. האסטרטגיה הזאת הוכיחה את עצמה לאורך המשבר הפיננסי העולמי בשנים 2008 ו-2009".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker