ועדת האתיקה: אישורי נסיעות והעברת ני"ע

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

>> ועדת האתיקה לשרי הממשלה עיגנה בחלק מהמקרים את המצב הקיים ובכמה נושאים הכניסה שינויים.

אחד מהמקרים נוגע להעברת ניירות ערך ותוכניות חיסכון של השרים לנאמנות עיוורת. מדובר בניירות ערך ותוכניות חיסכון שבסכום של יותר מ-200 אלף שקל בתוך 60 יום ממנוי השר לממשלה. שר שיש לו זכות בעסק או בעל מניה המקנה לו שליטה בחבר בני אדם, ימכור בתוך 60 יום את הזכות בעסק לאדם שאינו קרובו. עם זאת, הוא רשאי לשמור לעצמו זכות רכישה חוזרת של הזכות או המניה עם תום תקופת כהונתו בתנאי שהרכישה החוזרת תהיה תמורת תשלום מלא.

בכל שנה לכהונתו יגיש השר למבקר הצהרת הון המתייחסת לשנה הקודמת שהסתיימה ב-31 בדצמבר ושבה שינויים בהון בנכסים, בזכויות ובהתחייבויות שיש לו ולבני משפחתו שפרנסתם עליו. הדיווח יכלול גם שינויים במקורות ההכנסה שלו ושל בני משפחתו שפרנסתם עליו ובסכומי ההכנסה מכל מקור בתום התקופה או בתקופת הכהונה.

מימון נסיעה פרטית של שר לרבות מימון השהות על ידי כל גורם שאינו המדינה למעט קרוב מדרגה ראשונה אסור ודינו כדין מתנה. נסיעה בתפקיד של חבר ממשלה במימון גוף שאינו המדינה טעונה מראש את אישורה של ועדת האתיקה. מימון הנסיעה של קרוב משפחתו של השר לא יהיה על ידי המדינה הגוף המזמין או הגוף המממן למעט כשההצטרפות מתחייבת לפי כללי הפרוטוקול או באישורה של ועדת האתיקה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker