מגדל מובילה את תשואות הפנסיה וביטוחי המנהלים מתחילת 2011

למרות הירידות בבורסה, קרן מקפת הניבה תשואה חיובית של 2.6% מתחילת השנה, ותשואה של כ-1% באפריל

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
נועם בר

ארבעה חודשים מתחילת השנה וקרן הפנסיה מקפת, המנוהלת בידי קבוצת מגדל, פותחת פער מהמתחרים. על אף ירידות במדדים המובילים בשוק המקומי, הניבה מקפת באפריל תשואה של 0.97%, יותר מפי ארבעה מהתשואה שהניבו רוב קרנות הפנסיה האחרות בענף. מתחילת 2011 הניבה מקפת תשואה של 2.56%. מקפת הובילה גם את טבלת התשואות של 2010 עם תשואה מצטברת של 12.1%.

"לא עשינו כל שינוי באסטרטגיה. פשוט הרבה דברים שעשינו בתיק התנקזו לאפריל והניבו את התשואה העודפת", מסביר עומר קרייזל, מנהל השקעות העמיתים במגדל. "באופן אסטרטגי התיק שלנו הלך לחו"ל, מתוך הבנה של מגמות ארוכות טווח כמו תהליכי גלובליזציה. עדיין אנחנו מאמינים בהתאוששות הכלכלה האמריקאית, ולא חושבים שהתאוששות כזו תייצר לחצים אינפלציוניים בטווח הקרוב. זאת בגלל עודף כושר ייצור של המשק שם".

קרייזל ציין כי האירועים הגיאו-פוליטיים המתרבים סביבנו, כמו החשש מהכרה חד-צדדית במדינה פלסטינית בספטמבר, אינם דורשים מהם שינוי בתיק ההשקעות. "אנחנו מושקעים הרבה מחוץ לישראל, והאירועים האלה לא גרמו לנו להיבהל. איננו מכוונים את עצמנו לחודש ספציפי, אבל בהחלט אפשר לומר שהתיק שלנו עונה על המצב ששורר כיום", הוא מוסיף.

לדבריו, למרות המצב בישראל הירידות בשבועות האחרונים בשוק המניות המקומי יצרו הזדמנויות. "אנחנו מאוד אופורטוניסטים בעניין הזה, וכשמניות מגיעות לשווי שנראה לנו כדאי אנחנו מנצלים את העתוי". את השינוי בשיעור החשיפה לחו"ל בין תיק הפנסיה עם חשיפה של 27% לבין תיק הפוליסות המשתתפות ברווחים עם חשיפה של 40%, הוא מסביר בכך שביטוחי המנהלים החלו להיחשף לחו"ל מוקדם יותר מקרן הפנסיה. בנוסף, בקרן הפנסיה יש 30% אג"ח מיועדות שנותנת המדינה, מה שאין בביטוחי מנהלים, כשהדבר יוצר בתיק הטיה מובנית לכיוון הבית: ישראל.

קרן הפנסיה של הפניקס בולטת עם תשואה דמוגרפית גבוהה במיוחד של 0.74%, כ-39% מסך התשואה שהניבה הקרן בתקופה הזו. תשואה דמוגרפית נובעת ממאפייני האוכלוסייה בקרן והחיתום ולא מניהול ההשקעות. בסך הכל הניבה הפניקס בארבעת החודשים הראשונים של השנה תשואה של 1.92%. בהסתכלות ארוכת טווח של 3 השנים האחרונות, מובילות את הענף קרנות הפנסיה הראל גילעד פנסיה ומיטבית עתודות עם תשואות מצטברות של 34%-35%, המבטאים תשואה שנתית נומינלית לפני הורדת דמי ניהול של כ-10%.

גם בזירת הפוליסות המשתתפות ברווחים, מובילה מגדל הן את אפריל הן את התשואות המצטברות מתחילת 2011 עם תשואה של 0.89% ו-1.99% בהתאמה. בשונה מענף הפנסיה, בתחום זה, בשל היעדר הביטחון שיש בצורת אג"ח מיועדות, סיימו חלק מהגופים בענף - מנורה מבטחים וכלל - את אפריל עם תשואות שליליות של עד 0.2%. עם זאת, ב-3 שנים מובילה הפוליסה של כלל עם תשואה מצטברת של 29%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker