אלי להב חובר לקרן ג'נריישן בתחום האנרגיה הירוקה – וירשום רווח של 20 מיליון שקל

קרן ג'נריישן תרכוש 50% מחברת הבת להב הרים ירוקים תמורת 34 מיליון שקל ■ בעזרת הכסף להב תרכוש את השליטה בחברת סולגרין הציבורית, תמורת 39 מיליון שקל – והשתיים יתמזגו בהמשך

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אלי להב
אלי להבצילום: עופר וקנין

שיתוף פעולה ירוק בין חברת להב אל.אר של אלי להב, וקרן התשתיות והאנרגיה ג׳נריישן קפיטל של יוסי זינגר וארז בלשה, בשותפות עם ויולה. קרן ג'נריישן הודיעה על רכישת 50% מחברת הבת של להב, להב הרים ירוקים, תמורת הזרמה של כ-34 מיליון שקל לתוכה. לאחר העסקה, יחזיקו להב אל.אר וקרן ג'נריישן קפיטל בחלקים שווים בלהב הרים ירוקים לפי שווי של כ-68 מיליון שקל. להב תרשום רווח הון של כ-20 מיליון שקל, כתוצאה מהקצאת המניות ברבעון השלישי של השנה.

עם הכספים שיוזרמו אליה, תרכוש להב הרים ירוקים באופן מיידי (Back to Back) את השליטה בחברת סולגרין הציבורית, בתמורה לכ-39 מיליון שקל. גם סולגרין פועלת בתחום ההפעלה של מתקני אנרגיה סולארית בטכנולוגיה פוטו-וולטאית, ובבעלותה 95 מתקנים סולאריים קטנים לייצור חשמל בהספק מותקן מצטבר של כ-4.3 מגה. בעקבות העסקה, עולה מניית סולגרין בכ-20% לשווי שוק של 37.7 מיליון שקל. לחברת להב הרים ירוקים יש, בין היתר, שותפות של 50% ב-234 מתקנים פוטו-וולטאיים בהיקף של כ-12.2 מגה וואט בחוזים ארוכי טווח לחברת חשמל.

בהמשך ימוזגו סולגרין ולהב הרים ירוקים, לצורך יצירת מסת נכסים פעילים, וריכוז הפעילות בתחום האנרגיה הירוקה תחת פלטפורמה ציבורית אחת - מה שיאפשר חיסכון בעלויות מצד אחד, ויכולות פיתוח טובות יותר מצד שני.

במחצית הראשונה של 2018 הניבה פעילותה של להב הרים ירוקים (המצטרפת לפעילות הנדל"ן של להב בגרמניה) הכנסות של 5.4 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 3.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הגולמי שהניבה הפעילות גדל מ-2.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה ל-3.4 מיליון שקל במחצית 2018.

ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי קרן ג'נריישן
ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי קרן ג'נריישןצילום: תמוז רחמן

זו העסקה השנייה של קרן ג'נריישן, שהשלימה לפני כחודשיים גיוס ראשוני של כ-230 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים ופרטיים. העסקה הראשונה שלה היתה רכישה של 49% מקבוצת בון תור (המחזיקה במחצית ממניות חברת מטרופולין), תמורת 100 מיליון שקל.

אלי להב, יו"ר להב אל.אר: "כמי שמאמין באופן אישי בתחום האנרגיה הירוקה המתחדשת כמקור אנרגיה נקי וזול, חברנו לקרן ג'נריישן קפיטל שהוקמה לצורך פיתוח תשתיות, לרבות אנרגיה מתחדשת. באמצעות השקעה בחברה ציבורית ייעודית - סולגרין - בכוונתנו לפתח את התחום על מנת שיהפוך למנוע צמיחה מרכזי ומהותי בשנים הקרובות".

יוסי זינגר וארז בלשה, מנהלי קרן ג'נריישן קפיטל: "מגזר האנרגיה המתחדשת הוא אחד מיעדי ההשקעה האסטרטגיים של הקרן, הודות למאפיינים הייחודיים שלו ושיעורי הצמיחה הצפויים. הקרן מאמינה במימוש הפוטנציאל בתחום באמצעות פעולה דרך חברת פלטפורמה מתקדמת בעלת מגוון נכסים, ובכוונתנו למצב יחד עם שותפינו, קבוצת להב ומנהליה, את סולגרין ככזו. אנו ניישם אסטרטגיה שתשרת מטרה זו באמצעות תשתית ניהולית מהמעלה הראשונה והגדלה נוספת של ההשקעות בתחום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker