אחרי שיכון ובינוי: שרי אריסון בדרך החוצה מבנק הפועלים

אריסון קיבלה אישור מבנק ישראל לבזר את מניות הפועלים שהיא מחזיקה ■ נציגי אריסון בדירקטוריון הבנק - אפרת פלד, עידו שטרן ומאיר ויצ'נר - יודיעו על סיום כהונתם ■ אריסון: "היתה לי הזכות להיות בעלת השליטה בבנק ב-21 השנים האחרונות"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרי אריסוןצילום: לימור אדרי
מיכאל רוכוורגר

אחרי שמכרה באחרונה את חברת שיכון ובינוי לאיש העסקים נתי סיידוף, שרי אריסון בדרך החוצה גם משליטה בבנק הפועלים - שבו היא ומשפחתה שולטים כבר 21 שנה.

אחרי שלא הצליחה להשלים לפני כמה חודשים את העסקה למכירת מחצית מהחזקותיה בבנק הגדול במדינה לידי קבוצת משקיעים מצפון אמריקה, אריסון פנתה לבנק ישראל במטרה לקבל היתר לבזר את מניות הפועלים שהיא מחזיקה (20%) באופן מלא או חלקי - וקיבלה היתר לכך. הפועלים, המנוהל על ידי אריק פינטו, נסחר לפי שווי שוק של כ-36.2 מיליארד שקל - כך ששווי שוק של החזקתה של אריסון בהפועלים הוא כ- 7.2 מיליארד שקל.

לקבוצת אריסון ניתנה תקופה של שנה להחליט לגבי מועד תחילת מימוש מניות הבנק, ובסך הכל 4 שנים, עם אופציה לעד שנתיים באישור המפקחת, בכדי לרדת מתחת לרף המחייב היתר החזקה (5%).

כמו כן, לאור קבלת היתר ההחזקה והרצון להפחית מגבלות על מכירות של מניות הבנק, נציגי אריסון בדירקטוריון הבנק - אפרת פלד, עידו שטרן ומאיר ויצ'נר - יודיעו על סיום כהונתם בבנק.

היום (ג') קיבלה הקבוצה את ההיתר להחזקת אמצעי שליטה שיחליף ויבטל עם כניסתו לתוקף את היתר השליטה, ויאפשר את ביזור גרעין השליטה בבנק באופן מלא או הדרגתי.

שרי אריסון מסרה: "היתה לי הזכות להיות בעלת השליטה בבנק במהלך 21 השנים האחרונות. אני מאמינה בבנק הפועלים ורוצה להודות לחברי הדירקטוריון, להנהלה,  לעובדים לדורותיהם ולציבור הלקוחות הנאמן. אני משוכנעת כי בנק הפועלים, מעמודי התווך של המשק הישראלי, ימשיך לפעול בהתאם לחזון של חירות פיננסית, לצמוח, לגדול ולשרת נאמנה את כלל לקוחותיו".

יו"ר הפועלים, עודד ערן, והמנכ"ל אריק פינטו כתבו היום לעובדי הבנק: "הבוקר קיבלנו הודעה מבעלת השליטה, הגב׳ שרי אריסון, על כך שקיבלה היתר מבנק ישראל למכור את מניותיה בבנק הפועלים בבורסה ולחדול מלהיות בעלת השליטה בבנק הפועלים. המשמעות היא שהבנק יהפוך בשנים הקרובות להיות בבעלות ציבורית, ללא בעל גרעין שליטה. מבחינת הניהול השוטף של הבנק, אין כל שינוי בהתנהלות הבנק - אנחנו נמשיך בתפקידנו כרגיל, ביחד עם צוות ההנהלה הנוכחי. 

"ההודעה מסיימת תקופה ארוכה של שותפות הדוקה ופוריה בין אריסון החזקות לבין הבנק, שבמהלכה הבנק שיגשג ושמר על מעמדו כמוסד הפיננסי המוביל בישראל". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker