אלעד קנדה גייסה 200 מיליון שקל מהמוסדיים בריבית של 7.45%

הביקושים בהנפקה היו 210 מיליון שקל; האג"ח דורגו באפריל האחרון באופן ראשוני בדירוג A2 על ידי חברת מידרוג

רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רם עוזרי

חברת אלעד קנדה, זרוע הנדל"ן של יצחק תשובה, הודיעה אתמול בלילה על השלמת השלב המוסדי בהנפקת אג"ח מסדרה א'. החברה הצליחה לגייס 200 מיליון שקל בהנפקה מסווגת לגופים מוסדיים במכרז על שיעור הריבית השנתית. שיעור ריבית הסגירה שנקבע במכרז היה 7.45%, קרוב מאוד לשיעור הריבית המירבי שקבעה החברה – 7.5%, כאשר סך ההתחייבויות שהגישו המוסדיים היה גבוה מעט מהסכום שגויס ועמד על 210 מיליון שקל.

האג"ח שהנפיקה החברה הן אג"ח בריבית קבועה וללא הצמדה במח"מ של 4 שנים, עם תשלומי ריבית חצי שנתיים. האג"ח דורגו באפריל האחרון באופן ראשוני בדירוג A2 על ידי חברת מידרוג. ממצגת שהעבירה אלעד קנדה לקראת ההנפקה עולה כי שיעור המימון של החברה (LTV) ירד מ-50% בשנת 2008 לרמה של 45.4% בשנת 2010. ההון העצמי של החברה מסתכם ב-517 מיליון דולר קנדי, המהווה 50% ממאזן החברה.

השלמת השלב המוסדי של ההנפקה מגיעה על רקע הפרסומים בנוגע לפרישתו של יו"ר דירקטוריון החברה מיקי נפתלי, פרסומים אותם הכחישה החברה. נפתלי נחשב לאחד המנהלים הוותיקים והמוערכים בקבוצה. למרות השנים הרבות בחברה שהוא מכהן בחברה, ישנם פרויקטים גדולים שנפתלי החל בהם ועדיין לא סיים. כך למשל פרויקט הפלאזה בלאס וגאס והקמת מותגי פלאזה בערים בעולם.

בסוף שנת 2010 הורידה חברת הדירוג S&P מעלות את דירוג האג"ח של אלעד גרופ מ-Aל-A מינוס עם אופק שלילי לאחר דוחות ששיקפו החמרה ביחסים הפיננסיים, זינוק במינוף ונזילות לא מספקת. למצב המורכב החברה נקלעה בעקבות שורה של עסקות נדל"ן ממונפות. החברה רכשה נדל"ן בתקופות השיא בלאס וגאס, בסינגפור, בלוס אנג'לס ובניו יורק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker